Üle mitme kuu langes registreeritud töötute arv alla 50 000

Raekoja platsi restoranide hinnad
Raekoja platsi restoranide hinnad Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Augustis registreeritud töötus vähenes, kuu lõpus oli töötuna registreeritud 49 324 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 7,6 protsenti.

Juuli lõpus oli registreeritud töötuid 50 427.

Uusi töötuid registreeriti augustis 6846, seda on vähem kui juunis ja juulis. Eelmise aasta augustiga võrreldes on registreeritud töötute arv kasvanud 1,6 korda (mullu augustis oli töötuna arvel 31 488 inimest).

Registreeritud töötuse määr oli augusti lõpus kõrgeim Ida-Virumaal (12,6 protsenti) ning madalaim Jõgevamaal (4,5 protsenti).

Vähenenud töövõimega töötuid oli augusti lõpus 11 825 ehk ligi veerand registreeritud töötutest, võrreldes aastatagusega on vähenenud töövõimega töötute osakaal märgatavalt langenud, aasta tagasi oli vähenenud töövõimega kolmandik töötutest.

Augustis oli töötukassal vahendada 8722 töökohta. Uusi tööpakkumisi lisandus 4627. Tööpakkumiste arv on aga juuni ja juuliga võrreldes augustis veidi vähenenud.

Varasemate aastate kogemuste põhjal võib prognoosida, et sügisel registreeritud töötus suureneb, põhjuseks on olnud hooajatööde lõppemine, teatas töötukassa.

Registreeritud töötuse statistika kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: