Kaja Kallas: oleme valmis toetama Kaljulaidi jätkamist presidendina

Kaja Kallas ja Kersti Kaljulaid
Kaja Kallas ja Kersti Kaljulaid Autor/allikas: Vabariigi Presidendi Kantselei

Kui praegune president avaldab valmisolekut uuel amatiajal jätkata, on Reformierakond valmis teda toetama, ütles erakonna esimees Kaja Kallas Kuku Raadio saates "Nädala tegija".

Kallase sõnul on koalitsioon hakanud praegu enda jaoks mugavat kandidaati otsima ning ta ei kavatse seda kindlasti pooldada.

"President peaks olema selline instants, kes valitsusele mingil hetkel saab piire ette panna," sõnas Kallas.

Kallas lisas, et kui Kersti Kaljulaid peaks avaldama soovi ka teisel ametiajal jätkata, siis oleks ta valmis sellele poolehoidu näitama.

Lisaks arvas Kallas, et president võib riigikogus valitud saada, kuid selleks peavad erakonnad omavahel koostööd tegema.

Järgmised presidendivalimised toimuvad 2021. aastal ajavahemikul 10. august kuni 29. september. Kui riigikogu presidenti valida ei suuda - selleks on vaja vähemalt 68 poolthäält -, läheb valik valijameestekogusse, kus on enamvähem võrdselt esindatud riigikogu ja omavalitsustest tulevad inimesed.

Kui ka seal ei õnnestu presidenti valida, tuleb valik tagasi parlamenti. Taasiseseisvas Eestis on kõik need võimalused ka juba läbi proovitud.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: