Ööpäevaga lisandus 30 koroonapositiivset

{{1601796720000 | amCalendar}}
Koroonatestimine piiril.
Koroonatestimine piiril. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus Eestis positiivset 30 koroonatesti, teatas terviseamet pühapäeva pärastlõunal.

Terviseametile oli pühapäeva hommikuks edastatud info 26 positiivse testitulemuse kohta, kuid kuivõrd laboritest oli laekumata ligi tuhande testi tulemused, polnud andmed lõplikud.

Pühapäeva keskpäevaks oli terviseametil info 30 positiivse testi kohta.

Nendest 13 lisandus Ida-Virumaale, 11 Harjumaale, kaks Tartumaale ning üks Võrumaale, Raplamaale ja Jõgevamaale. Üks positiivse testi andja pole registreeritud üheski maakonnas.

Harjumaa 11 uuest juhtumist (neist kaheksa Tallinnas) kaks on seotud nakatumisega pereringis, ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

Kokku saab põhja piirkonnas eristada seitset kollet, millest suurim on Ida-Tallinna keskhaigla kolle, kus lisaks 25 töötajale on haigestunud 14 ravil olnud patsienti ja kaks kohviku töötajat. Läänemere gümnaasiumi koldega seoses on haigestunud 29 õpilast ja 10 õpetajat.

Niinimetatud esimese töökoha koldega on seotud 29, Haapsalu nostalgiapäevade koldega kaheksa, päästeameti koldega seitse, teise töökoha koldega seitse ning pere- ja tutvuskonna koldega on seotud viis haigusjuhtu.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on kokku üle 2200 inimese, kellest 372 on haigestunud.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest neli on seotud nakatumisega pereringis, viiel juhul nakatus inimene tööl olles – neli tööalast nakatumist olid seotud töötamisega koolis ning üks töötamisega hooldekodus. Kolmel juhul saadi nakkus tuttavalt. Ühe juhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Ida-Virumaale lisandus kaks kollet – Sillamäe vanalinna kooli kolle, millega on seotud kuus inimest, ja niinimetatud meelelahutusasutuse kolle, millega on kokku seotud üheksa Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu.

Piirkonna suurima ehk tutvuskonna koldega on seotud 30, Kohtla-Järve töökoha koldega seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 14 ja teise Sillamäe töökoha koldega üheksa inimest. Tammiku põhikooli koldega on seotud 12, Kohtla-Järve kesklinna põhikooli koldega seitse, teise Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega seitse ja Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis haigusjuhtu. Jõhvi gümnaasiumi koldega on seotud seitse ja Jõhvi hooldekeskuse koldega kuus haigestunut (viis klienti ja üks töötaja).

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas 12 aktiivset kollet, jälgimisel on üle 1000 inimese, kellest on haigestunud 192.

Jõgevamaa nakatunu sai viiruse pereliikmelt, Tartumaa uus nakatunu on eelnevalt haigestunu lähikontaktne. Ülejäänud lõuna regionaalosakonna uute juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 360 inimese, kellest 65 on haigestunud. Regiooni jälgimisel on üks aktiivne kolle Võru töökoha kolle, millega on seotud 23 haigestumist. 

Nakatumisnäitaja langes

4. oktoobri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 41 inimest, juhitaval hingamisel on kolm patsienti. Intensiivravi vajab neli patsienti. Koju kedagi ei saadetud, uusi COVID-19 juhtumeid avati seitse.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 67 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Nakatumisnäitaja on pühapäeva seisuga 51,62 inimest 100 000 elaniku kohta.

Maakondades on nakatumisnäitaja suurim Ida-Virumaal (137,1). Võrumaal on terviseameti andmetel näitaja 121,4, Harjumaal 56,5. Kõige väiksem on nakatumisnäitaja Tartumaal (5,2).

Laupäeva hommiku seisuga oli Eestis nakatumisnäitaja 53,05, laupäevale eelnenud ööpäevaga lisandus 71 positiivse testi andnud inimest.

Terviseamet: olukord muutub tõsisemaks

Järgmised nädalad on kriitilised viiruse kontrolli alla saamiseks, märgiti terviseameti teates. Maski kandmine ei ole Eestis küll kohustuslik, kuid mask on väga hea täiendav meede distantsi hoidmisele, heale kätehügieenile ja heale respiratoorsele hügieenile. Maski tuleb kanda kõigil mistahes haigussümptomitega inimestel avalikus kohas viibides või vältimatu lähikontakti korral. Maski peaksid kandma kõik koroonaviirusesse haigestunute kontaktsed ka juhul, kui sümptomeid veel pole. Oluline on maski paigaldada, kanda ja eemaldada õigesti. Pärast maski eemaldamist tuleb käed desinfitseerida.

COVID-19 haigus on jõudmas elutähtsate teenuste ja riskirühmadeni (haiglatesse ja hooldekodudesse). Arvestades viiruse leviku kasvu maailmas ja Euroopas, soovitab terviseamet tungivalt välisreisid jätta ära ning veeta koolivaheaeg Eestis.

Samuti soovitab terviseamet üritustel osalejatel kindlasti oma telefoni paigaldada koroonaäpi Hoia, mis aitab võimalikku lähikontakti tõhusamalt tuvastada.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse andmetel on pühapäeva seisuga Hoia mobiilirakendust alla laaditud 151 737 korda ja läbi selle on end haigeks märkinud 80 inimest.

Eestis on võimalik saatekirjaga koroonaviiruse ninaneelu proovi anda 18 testimispunktis, millest kolm asuvad sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujate testimiseks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: