Ööpäevaga lisandus 71 koroonapositiivset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1601710800000 | amCalendar}}
Koroonatestimine.
Koroonatestimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus 71 positiivset koroonatesti, Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta tõusis 53,05-le. Suri üks COVID-19 patsient.

Kokku analüüsiti viimase ööpäeva jooksul Eestis 2427 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 71 testi tulemus osutus positiivseks, teatas terviseamet laupäeval.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 53,05.

Enim lisandus uusi haigestunuid Ida-Virumaale, kus positiivse testi andis 31 inimest. Harjumaa elanikest andis positiivse testitulemuse 26 inimest. Pärnumaale, Põlvamaale ja Valgamaale kaks uut juhtu.

Lääne-Virumaale, Saaremaale, Võrumaale ja Viljandimaale lisandus üks uus koroonaviirusesse nakatumine. Neljal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega, märkis terviseameti pressiesindaja.

Nakatunute arv 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul on jätkuvalt kõrgeim Ida-Virumaal, kus see tase on 149,0, Võrumaal on sama näitaja 118,6 ja Harjumaal 57,4.

Nakatumine maakonniti

Harjumaa 26 uuest juhtumist (neist 22 Tallinnas) kolm on seotud nakatumisega pereringis, kolm nakatumisega töökohal ning viiel juhul pole nakkusallikas teada. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kaheksat kollet, millest suurim on Ida-Tallinna Keskhaigla kolle, kus lisaks 25 töötajale on haigestunud 14 ravil olnud patsienti ja kaks kohviku töötajat. Läänemere gümnaasiumi koldega seoses on haigestunud 29 õpilast ja 10 õpetajat. Esimese töökoha koldega on seotud 29, Haapsalu nostalgiapäevade koldega kaheksa, Päästeameti koldega seitse, teise töökoha koldega seitse ja esimese perekonna koldega kuus juhtumit. Teise pere- ja tutvuskonna koldega on seotud viis haigusjuhtu.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on kokku ligi 2400 inimest, kellest 371 on haigestunud.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest 11 on seotud nakatumisega pereringis, viiel juhul sai nakatunu viiruse tuttavalt. Neljal juhul nakatus inimene töökohas, ühel juhul koolis ja ühel juhul lasteaias, kelleks oli Sillamäe lasteaia Rukkilill töötaja. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Kokku on Ida regiooni tööpiirkonnas kümme aktiivset kollet, millest tutvuskonna koldega on seotud 30, Kohtla-Järve töökoha koldega seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 14 ja teise Sillamäe töökoha koldega üheksa inimest. Tammiku põhikooli koldega on seotud 11, Kohtla-Järve kesklinna põhikooli koldega kuus, teise Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega seitse ja Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis haigusjuhtu. Jõhvi gümnaasiumi koldega on seotud seitse ja Jõhvi hooldekeskuse koldega kuus haigestunut - viis klienti ja üks töötaja.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1000 inimest, kellest on haigestunud 196.

Viljandimaa nakatunu sai viiruse sünnipäeval viibinud viirusekandjalt, Võrumaa haigestunu sai nakkuse tuttavalt. Ülejäänud Lõuna regionaalosakonna uute juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 360 inimese, kellest 60 on haigestunud. Regiooni jälgimisel on üks aktiivne kolle Võru töökoha kolle, millega on seotud 23 haigestumist. 

Saaremaa uue juhtumi puhul on tegemist perekondliku nakatumisega, Pärnumaa nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 260 inimese, kellest 31 on haigestunud. Võimalik on eristada kahte kollet: nostalgiapäevade kuue haigestunuga Läänemaa kolle ning Saaremaa samuti kuue haigestunuga perekondlik kolle.

Suri 83-aastane naine

Haiglaravil viibib 36 inimest, Tartu Ülikooli Kliinikumis suri koroonaviirusesse nakatunud 83-aastane naine, kokku on Eestis surnud 67 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

3. oktoobri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 36 inimest, juhitaval hingamisel on kaks patsienti. Koju saadeti neli patsienti, uusi COVID-19 juhtumeid avati viis.

Laupäevase seisuga on haiglates lõpetatud 473 COVID-19 haigusjuhtumit 460 inimesega.

3. oktoobri seisuga on tervenenud 2728 inimest. Neist 2088 inimese (76,5 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 640 inimese puhul (23,5 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Terviseamet meenutab, et Eestis on võimalik saatekirjaga koroonaviiruse ninaneelu proovi anda 18 testimispunktis, millest kolm asuvad sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujate testimiseks.

Eestis on kokku tehtud enam kui 220 000 esmast testi, nendest 3577 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet soovitab inimestel kaaluda maski kandmist.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: