Ööpäevaga lisandus Eestis rekordarv koroonanakatunuid

{{1606891740000 | amCalendar}}
Ettevaatlikkusele manitsev silt Tallinna jõuluturul
Ettevaatlikkusele manitsev silt Tallinna jõuluturul Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus Eestis 524 uut koroonanakkusega inimest, mis on uus rekord. Proove võeti kokku 6439.

Varasem Eesti suurim ööpäevane nakatumine oli 415 ning see registreeriti 26. novembril.

Uusi positiivseid koroonateste oli 8,1 protsenti testide koguarvust. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 355,09.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 274 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 199 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 117 ning Tartumaale 56 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust.

Viljandimaale lisandus 15 uut positiivset testitulemust, Võrumaale lisandus 14 uut nakatunut, Põlvamaale 11 ning Lääne-Virumaale kaheksa. Pärnumaale lisandus viis uut nakatunut, Raplamaale neli ning Lääne- ja Valgamaale kolm. Hiiumaale lisandus kaks uut nakatunut ning Järva- ja Jõgevamaale üks. Kümne positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Haiglas oli kolmapäeva hommikul 206 COVID-19 patsienti, neist juhitaval hingamisel on 11 inimest. Koju saadeti 24 inimest, kaks inimest viidi üle teise haiglasse ja kaks inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 29.

Ööpäeva jooksul suri üks koroonaviirusega nakatunud inimene – 78-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 122 koroonaviirusega nakatunud inimest.

2. detsembri seisuga on tervenenud 7608 inimest.

Eestis on alates kevadest tehtud üle 489 400 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 13 019 (2,7 protsenti testide koguarvust).

Nakatumised piirkonniti

Põhja regionaalosakonna uutest juhtumitest 30 puhul saadi nakkus kokkupuutest haigega, 18 juhul saadi nakkus perekonnaringis, üheksal juhul tuttavate kaudu ja kolmel juhul töökohal. 27 nakatumise päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.

29. novembrist 1. detsembrini põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 238 korral sai inimene viiruse läbi perekondliku-, töö- või muu lähikontakti varasema haigestunuga. 119 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, välismaalt toodi viirus sisse 16 juhul (Venemaalt, Tansaaniast, Ukrainast, Hispaaniast, Soomest). Ülejäänud juhtumite asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on ligi 15 600 inimest, kellest 2310 on nakatunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet. Koolikoldeid on kokku neli, töökohakoldeid kaheksa ja tutvusringkonnakoldeid viis. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ning Tallinna vangla kolle.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud ühel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, kahel juhul nakatuti töökohal ja ühel juhul tervishoiuasutuses. Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest 24 inimest sai viiruse hoolekandeasutusest, 16 pereliikmelt, 14 töökohalt, seitse koolist, kaks tervishoiuasutusest ja üks kinnipidamisasutusest. Ülejäänud viimase ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 24 aktiivset kollet. Kõige suurem on Viru vangla kolle 250 inimesega. Koolikoldeid on neli, lasteaia koldeid on kaks, töökohakoldeid kümme. Narva jäähoki koldes on 76 inimest. Tervishoiuasutuste koldeid on kaks – Kohtla-Järvel ja Narvas. Sillamäel on üks huvitegevuse kolle, Toila vallas tutvuskonna kolle ja Lüganuse vallas perekolle. Kohtla-Järvele lisandus hoolekandeasutuse kolle.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5900 inimese, kellest nakatunud on 1166.

Ööpäeva jooksul lõuna regiooni lisandunud uute nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

1. detsembril Tartumaale lisandunud 11 juhul nakatuti õppeasutuses, üheksal juhul nakatuti perekonnas, seitsmel juhul on nakkusallikas teadmata, ühel juhul töökohal ning üks juhtum toodi sisse välismaalt. Põlvamaale lisandunud ühel juhul nakatuti töökohal, üks juhtum on seotud õppeasutusega ning üks perekondliku seosega. Viljandimaale lisandunud kaks nakatunut said viiruse õppeasutusest ning ühe puhul nakkusallikas ei selgunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 5400 inimest, kellest 672 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 20 aktiivset kollet. Hoolekandeasutuste koldeid on kokku kolm, töökohakoldeid on viis, hobikoldeid on kaks ning õppeasutuse koldeid on kaheksa. Üks kolle on seotud meelelahutusasutusega ning üks on perekondlik kolle.

Üks Hiiumaale laekunud juhtum on seotud töökohal nakatumisega, ühel juhul nakatuti tutvusringkonnas. Lääne- ja Pärnumaale mõlemasse lisandunud üks nakatunu sai viiruse pereliikmelt. Ülejäänud lääne regionaalosakonna juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1200 inimese, kellest 163 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet - üks koolikolle, üks hooldekodu kolle ja üks töökoha kollet.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: