Kaja Kallas kritiseeris koolide sulgemist

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas kritiseeris valitsuse otsust sulgeda uuest nädalast kõik koolid alates 1. klassist.

"Koolid pidid olema ju viimased, mis kinni lähevad? Kevadine näitas, et kui jäävad koju väiksemad lapsed, siis jäävad koju enamuses ikkagi emad," kirjutas Kallas sotsiaalmeedias.

"See pole kuidagi parem, et lapsed hängivad koolis õppimise asemel lihtsalt üksteise juures ninapidi koos," lisas ta.

Opositsiooniliider arvustas ka valitsuse segast kommunikatsiooni.

"Tundub, et ka distantsõppeks peab olema eraldi luba. Mis ajast õppimiseks peab olema eraldi luba?" küsis Kaja Kallas retooriliselt.

Üle kogu Eesti on alates 14. detsembrist suletud kõik õppeasutused: üldhariduskoolid, kutse- ja rakenduskõrgkoolid ning ülikoolid. Järgmisel aastal jätkub töö tavakorras juhul, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Kontaktõpe võib toimuda hariduslike erivajadustega õpilastele ja lubatud on usaldusmeetmeid kasutades personaalsete konsultatsioonide, olümpiaadide, praktika läbiviimine ning eksamite sooritamine. Õppeasutused võivad erandkorras kasutada distantsõppe vormi. Lasteaiad ja lastehoiud jäävad avatuks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: