Valitsus paneb uuest nädalast kõik koolid alates 1. klassist kinni, erandkorras säilib kaugõpe

{{1607507040000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner/ERR

Tuginedes teadusnõukoja ja terviseameti soovitustele kehtestab valitsus sel neljapäeval uued ajutised piirangud, millega suletakse alates 14. detsembrist kõik õppeasutused. Piiranguid võidakse pikendada, kui nakkuse levik riigis ei pidurdu.

Piirangud kogu Eestis

Peaminister Jüri Ratas teatas sotsiaalmeedias, et alates 14. detsembrist on suletud kõik õppeasutused: üldhariduskoolid, kutse- ja rakenduskõrgkoolid ning ülikoolid. Järgmisel aastal jätkub töö tavakorras juhul, kui valitsus ei otsusta teisiti. Kontaktõpe võib toimuda hariduslike erivajadustega õpilastele ja lubatud on usaldusmeetmeid kasutades personaalsete konsultatsioonide, olümpiaadide, praktika läbiviimine ning eksamite sooritamine. Õppeasutused võivad erandkorras kasutada distantsõppe vormi.

See tähendab, et sisuliselt saabub jõuluvaheaeg enamikule Eesti õpilastest sel aastal nädala võrra varem. Samas veel teisipäeval ütles haridus- ja teadusminister Jaak Aab (KE), et ei toeta vaheajaga varem alustamist. Ta kinnitas ka kolmapäeval, et see otsus ei tähendagi vaheaja nihutamist varasemaks.

"Koolivaheaega keegi muutma ei hakka. Koolivaheaeg puhtalt juriidiliselt või formaalselt lihtsalt algab 23. detsembril ja kestab 10. jaanuarini. Mis puudutab kontaktõppe piiramist, siis see on ju vabariigi valitsuse korraldusega ja see tuleneb epidemioloogilisest olukorrast," rääkis Aab "Aktuaalsele kaamerale".

Lasteaiad ja lastehoiud jäävad avatuks.

Alates 14. detsembrist kuni 4. jaanuarini on peatatud huviharidus, huvitegevus ja sporditegevus nii noortele kui ka täiskasvanutele. Lubatuks jäävad üksnes individuaaltegevus, -õpe ja -sport ning distantsilt pakutavad tegevused. Individuaalsport vabas õhus on lubatud.

Piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele (sealhulgas meistriliiga võistkondadele, koondislastele ja koondise kandidaatidele). Treenida ning võistelda saavad nii need noored kui ka täiskasvanud üksikaladel ja võistkondades ning ilma pealtvaatajateta. Samuti ei kohaldu piirangud erivajadustega inimeste tegevustele.

Samuti suurendatakse järelevalvet isolatsioonikohustuse täitmise üle.

Piirangud Ida-Virumaal

Alates 12. detsembrist suletakse kolmeks nädalaks Ida-Virumaal kõik meelelahutusasutused ja peatatakse vaba aja tegevused, samuti avalikud üritused, kinod, teatrid, kontserdikohad, muuseumid ja näitusasutused, toitlustuskohad, spordiklubid, ujulad, spaad ja majutusteenuse pakkujad. Piirangud kehtivad nii sise- kui välitingimustes.

Igapäevast tööd saavad jätkata kirikud ja teised usuliste talituste toimumiskohad, kui järgitakse 50 protsendi täituvuse nõuet, 2+2 reeglit, maskikandmise kohustust ja desinfitseerimisvahendite kasutamist. Valitsus palub kirikutel ja usuliste talituste läbiviijatel armulaual ja teiste sakramentide jagamisel järgida viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid.

Ida-Virumaal suurendatakse järelevalvet isolatsioonikohustuse täitmise üle, eelkõige piiriületajatel. Piiriületused tuleb viia miinimumini.

Valitsus lubab töötada välja täiendavad rahalised kompensatsioonimehhanismid valdkondadele, mis saavad sulgemiste tagajärjel kõige enam kannatada.

 

Toimetaja: Urmet Kook, Hannes Sarv, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: