USA president andis armu veel mitmetele oma liitlastele

Roger Stone eelmise aasta veebruaris Washingtoni kohtuhoone juures.
Roger Stone eelmise aasta veebruaris Washingtoni kohtuhoone juures. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

USA president Donald Trump andis kolmapäeval armu veel mitmetele oma liitlastele, kelle seas väimehe Jared Kusneri isale Charles Kushnerile, teatas Valge Maja.

Charles Kushner tunnistas ennast 2004. aastal süüdi muu hulgas maksudest kõrvalehoidmises ja tunnistajate mõjutamises.

Trump andis armu lisaks oma 2016. aasta valimiste kampaaniajuhile Paul Manafortile ja pikaaegsele liitlasele Roger Stone´ile.

Eelmisel aastal määrati Manafortile (71) maksukuritegudes, pangapettuses ja vandenõus süüdimõistmise järel seitsme ja poole aasta pikkune vangistus. 

Stone mõisteti veebruaris kolmeks aastaks ja neljaks kuuks vangi kongressile valetamises, tunnistajate mõjutamises ja Trumpi kampaaniameeskonna koostööd Venemaaga puudutava esindajatekoja uurimise takistamises. 

Kokku said presidendi armuandmise osaliseks 26 inimest.

USA president Donald Trump andis päev varem armu 15 inimesele, sealjuures kahele, keda uuriti seoses kinnitust mitte leidnud kokkumängu süüdistusega Trumpi valimiskampaania ja Venemaa vahel. Trump on ka varasemalt andnud armu mitmele oma poliitilisele liitlasele.

Trump andis teisipäeval täielikult armu George Papadopoulosele, oma endisele kampaanianõunikule, kes tunnistas föderaaluurijatele üles valetamise oma kokkupuudete kohta venelastega. Ta tunnistas ennast Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI) valetamises süüdi 2017. aasta oktoobris. Ta tegi koostööd eriprokuröri Robert Muelleriga, kes uuris Trumpi kampaania ja Venemaa vahelisi väidetavaid seoseid.

20. jaanuaril vannutatakse USA presidendiks demokraat Joe Biden. Trump Bideni valimisvõitu tunnistanud ei ole. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: