X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kaja Kallas: nõuame põhiseaduskomisjoni istungil võimalust sõna võtta

{{1610273040000 | amCalendar}}
Põhiseaduskomisjon kogunes erakorraliselt esimeest ja aseesimeest valima
Põhiseaduskomisjon kogunes erakorraliselt esimeest ja aseesimeest valima Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reformierakonna juht Kaja Kallas kirjutas sotsiaalmeedias, et pühapäevasel põhiseaduskomisjoni istungil tuleb tagada võimalus opositsioonisaadikutel sõna võtta.

Kallas kirjutas, et laupäevaselt istungilt opositsioonisaadikud lahkusid, kuna nad ei saanud rääkida. Sõna võisid Kallase sõnul võtta vaid komisjoni esimees Anti Poolamets (EKRE) ning koalitsiooniliikmed.

"Kui täna (pühapäeval – toim.) kavatseb komisjoni esimees Isamaa ja Keskerakonna häälte toel jätkata vaikiva ajastu sisseviimist Eesti parlamendis, siis ei näe opositsioonisaadikud mõtet komisjoni töös osaleda. Seega nõuame, et istung viiakse, läbi kas füüsilise kohalolu või saadikute tööd mittetakistavas digitaalses vormis," ütles Kallas.

Kallase sõnul on riigikogu liikmete tööalase tegevuse piiramine ja sõnavõtmise keelustamine vastuolus demokraatliku riigikorraldusega.

"Selline opositsiooni suukorvistamine, nagu toimus eile, on taasiseseisvunud Eesti riigikogus enneolematu ja lubamatu. Praegu ollakse Isamaa ja Keskerakonna abil loomas pretsedenti, mis võib hiljem valusalt kätte maksta," kirjutas ta.

Kallas ütles, et oma arvamuse peaksid andma ka riigikogu kauaaegne asespiiker, tänane peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) ja praegune riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder (Isamaa).

Pühapäevane istung toimub füüsiliselt

Kui laupäevane põhiseaduskomisjoni istung riigikogus toimus veebi teel, siis pühapäeval on kõik saadikud füüsilistelt Toompeale kokku kutsutud.

Laupäevase istungi alguses valiti tagasi senine komisjoni esimees ja ase-esimees. Opositsiooni sõnul ei olnud aktsepteeritav komisjoni esimehe käitumine, kes terve istungi opositsiooniliikmetele sõna ei andnud ja nende mikrofonid välja lülitas.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: