X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Põhiseaduskomisjon valis endised juhid uuesti tagasi

{{1610189760000 | amCalendar}}

Riigikogu põhiseaduskomisjon valis laupäeval peetud erakorralisel istungil esimehena jätkama Anti Poolamets (EKRE) ja aseesimeheks tagasi Lauri Läänemets (SDE). Komisjoni istung jätkus peale juhtide valimist virtuaalsena ja opositsiooni teatel sulges komisjoni juht nende mikrofonid.

Erakorraline valimine toimus seoses sellega, et aseesimees Lauri Läänemets avaldas eilsel istungil soovi aseesimehe kohalt tagasi astuda, teatas riigikogu pressiesindaja.  

Läänemets teatas reedel tagasiastumisest, kuna komisjoni esimees ja aseesimees valitakse üheaegselt ning sellega kutsutakse ametist tagasi ka komisjoni esimees.

Komisjoni esimees Anti Poolamets soovis abielu rahvahääletusele esitatud muudatusettepanekuid arutada e-istungil, opositsiooni teatel on selle eesmärgiks aga võimalus piirata erinevalt füüsilisest istungist muudatusettepanekute esitlejate kõneaega.

Laupäevane istung jätkus peale juhtide valimist e-hääletusena. Opositsioonisaadikud teatasid sotsiaalmeedias, et komisjoni esimees on nende mikrofonid sulgenud ning neil puudub võimalus komisjoni istungil kaasa rääkida.

"Praegu peaks toimuma põhiseaduskomisjoni istung, seda elektroonilises versioonis. Kui me sellega pihta hakkasime, siis kõigil riigikogu liikmetel, kes komisjonis on, on välja lülitatud mikrofonid, neid ei ole võimalik sisse lülitada. Väidetavalt IT-osakonnale on antud EKRE poolt käsk selline süsteem teha. Kahjuks ei ole meie protestidest hoolimata võetud ette midagi, et meil oleks võimalik istungil osaleda," ütles komisjoni aseesimees Lauri Läänemets Facebooki postitatud videos.

Läänemetsa sõnul ei ole sõna antud kahele komisjoni liikmele ning selle kohta esitatud proteste ei kuulata. "Küsimus ei ole selles, et me ei saa hääletada, vaid meid ei olda valmis ära kuulama," ütles ta.

Põhiseaduskomisjon on sattunud avalikkuse tähelepanu keskpunkti seoses abielu-teemalise rahvahääletuse otsuse menetlemisega, millele selleteemalise rahvahääletuse korraldamist vastustav opositsioon on esitanud üle 9000 muudatusttepaneku.

Komisjon jätkab istungiga pühapäeval kell 12 erakorralisel koosolekul. 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: