Kärmas: "Pealtnägija" ei ütle kuidagi, et Annus oli dopingust teadlik

ETV Kõige kõigemad. Mihkel Kärmas
ETV Kõige kõigemad. Mihkel Kärmas Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Saatejuht Mihkel Kärmas vastas ettevõtja Toomas Annuse etteheidetele sel nädalal ilmunud suusatamise dopingusaagat puudutavate "Pealtnägija" lugude kohta ERR-i portaalis ja ETV eetris, öeldes, et toimetus ei ütle mingil viisil, et Annus oli dopingu tarvitamisest teadlik.

""Pealtnägija" toimetus tugines kõnealust lugu tehes Mati Alaveri kohtutoimiku materjalidele, kus näeme selgelt, et Toomas Annuse sponsorraha kasutati dopinguskeemis. Meil puuduvad andmed ja me ei ütle saates kuidagi, et ettevõtja Toomas Annus oli teadlik dopingu tarvitamisest," kommenteeris Kärmas.

"Samas tekitab selline rahade käitlemine väljapool tavapäraseid kanaleid küsimusi, mida ajakirjanikena ka härra Annuselt küsisime ja tema seisukohad saates avaldasime. Annuse selgitus kõlab kõnealuses loos nii telefonikõnes kui ka läbi meile saadetud sõnumite. Meil on väga kahju, kui Toomas Annus loobub dopingupatuste sportlaste tõttu laiemalt võistlusspordi toetamisest, aga see on tema valik ega ole kuidagi meie toimetuse mõjutada," lisas Kärmas.

Reaktsiooniks "Pealtnägija" lugudele ERR-i portaalis ja ETV eetris teatas ettevõtja Toomas Annus reedel, et lõpetab Eestis võistlusspordi toetamise.

Annus saatis meediale kirjaliku pöördumise, milles teatas, et ERR-i portaalis ilmunud artiklis ja ETV eetris olnud "Pealtnägija" saatelõigus on avaldatud avalikkust eksitav ja pahatahtlik väide, millega teda seostatakse dopinguasjaga tulenevalt sellest, et ta oli pikaajaline suusatajate ja Team Haanja sponsor.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: