Kärmas: pange vaim valmis, küsime kriitilisi küsimusi ka edaspidi

Mihkel Kärmas
Mihkel Kärmas Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

ERR-i ajakirjanik Mihkel Kärmas tegi kolmapäeval "Pealtnägija" saate alul avalduse, kus reageeris nädala jooksul saate dopingulugudele tehtud kriitikale.

"Eelmise nädala "Pealtnägija" dopingulugu vihastas suurettevõtja Toomas Annust niivõrd, et ta tõmbab protesti märgiks kõik oma sponsorrahad võistlusspordist välja. Tema eeskujul lubasid seda kaaluda veel mitu ettevõtjat. Ehk teie ees seisab ajakirjanik, kelle tõttu on Eesti sport ja ühistegevus kaotanud pool, aga võibolla isegi mitu miljonit eurot, kui ärimehed ähvarduse teoks teevad. Kuniks targemad mõtlevad, kuidas seda pantvangikriisi lahendada, on meil öelda järgmist.

"Pealtnägija" möönab, et kõnealuse loo pealkiri, mis ütles, et "Karel Tammjärv ja Toomas Annus olid asja enam segatud", jättis ruumi tõlgendamiseks. Me ei väitnud siis ega väida nüüd, et Annus rahastas teadvalt dopingut, küll aga oli tema rahaline seos seni teatust suurem ja selle väite juurde jääme. Pärast puhkenud möllu avadasime veebis veel üksikasjalikuma ülevaate tõenditest. Soovitame soojalt seda lugeda.

Kui selle põhjal küsimuste küsimine on üle piiri minek, siis pange vaim valmis, me kavatseme selliseid küsimusi esitada ka edaspidi. Ja kui ei küsi "Pealtnägija", teeb seda ülejäänud ajakirjandus. Kui midagi loos kahetseda, siis seda, et ettevaatamatu pealkirja sõnastus andis võimaluse PR-kampaaniaks, mis juhtis tähelepanu põhiliselt, milleks on, et sporditegelased kuni EOK-ni polnud aastaid eriti huvitatud dopingu välja juurimisest."

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: