Prokurör: Talvingu ründamine polnud seotud tööga teadusnõukojas

{{1612975080000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Põhja ringkonnaprokuröri Diana Helila sõnul ei olnud Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarsti Peep Talvingu rünnak seotud tema tööga teadusnõukojas.

Talvingu rünnaku teine kahtlustatav, tagaotsitavaks kuulutatud 54-aastane Toomas Erm Wilson andis end hommikul ise politseile üles.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre sõnul peeti mees kinni ning politsei alustas tema suhtes menetlustoiminguid.

Kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Diana Helila ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Wilson tunnistas end teos süüdi ja kahetses ning on nõus kokkuleppemenetlusega.

Samas ei suutnud ta selgitada oma teo motiive. Siiski ei ole see prokuratuuri hinnangul seotud Talvingu tööga teadusnõukojas.

"Paraku tema selge motiiv ütlustest ei selgunud, kuid kindlalt võin väita seda, et tegemist ei olnud teadusnõukogu tööga. Kohtueelse menetluse huvides ma tema ütlusi avalikustama ei hakka, kuid samas olen ma kindel, et ohtu ümbritsevatele inimestele ei ole ning teised võivad tunda end turvaliselt hetkel," rääkis Helila.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Rait Pikaro rääkis "Ringvaates", et politsei on saanud nüüd kõige hullemad rünnaku motiivi versioonid laualt maha.

"Meie jaoks olulisim Peep Talvingu ründamise juures oli see, et tabada need isikud ja veenduda, et pole ohtu kolmandatele inimestele. Selle pinge me oleme maha saanud. Me oleme saanud ka kõige hullemad versioonid laualt maha ehk mis puudutasid seda, et tegemist oli rünnakuga, mis oli seotud kannatanu tegevusega teadusnõukojas või koroonaviiruse leviku piiramiseks rakendatavate meetmetega," selgitas Pikaro.

"Kogutud tõendite põhjal saame öelda, et see ei olnud põhjus," kinnitas ta.

Pikaro sõnul on politsei välistanud ka Talvingu ja Wilsoni varasema tutvuse.

Täpset motiivi on tema sõnul praegu siiski raske öelda ning see ei pruugigi selguda.

"Me selgitame seda veel ja selle juhtumi puhul võib olla nii, et isegi, kui nüüd realiseerub selline stsenaarium, et kohus homme kinnitab prokuratuuri ja kahtlustatava vahel kokkuleppe, mida nad mõlemad soovivad, siis võib-olla selle konkreetse menetluse raames me konkretset motiivi teada ei saagi. Aga arvan, et siin aeg annab arutust, et need juhtumid hiljem saavad selgituse," rääkis Pikaro.

Pikaro kinnitas, et Wilson on teo üles tunnistanud, seda kahetsenud ja ka selle eest vabandanud. "Inimlik selgitus, vähemalt siiras kahetsus on paberil olemas," lisas ta.

Wilson on kahtlustatavana kinni peetud vähemalt neljapäevani.

Alates Peep Talvingu ründamisest möödunud nädalal seostas politsei seda mehe tööga teadusnõukojas, sest vaevalt mõni päev varem oli teadusnõukoja juht Irja Lutsar langenud piirangutevastase aktivisti Andrei Vesterineni verbaalse rünnaku alla. Esmalt pidaski politsei ka Talvingu ründamise eest kinni Vesterineni, ent mehel oli alibi ning ta lasti vabaks.

 

 

Toimetaja: Merili Nael, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: