Ida-Virumaal on Keskerakonna toetus aga tõusnud

Eestis tervikuna on Keskerakonna toetus langenud, kuid Ida-Virumaal see hoopis tõusnud. Kui jaanuaris kukkus erakonna toetus maakonnas lausa 21 protsendile, siis nüüd on see 14 protsendi võrra kasvanud. Samas ei saa ühe kuu pinnalt põhjapanevaid järeldusi teha.

Keskerakonna toetus Ida-Virumaal on viimase aasta jooksul olnud väga kõikuv ja paar korda kukkunud isegi alla 30 protsendi. Veebruarikuine tõus on kohalike keskerakondlaste arvates toimunud piirkondade tubli tegevuse toel ja partei keskkontori kiuste.

"Piirkondade esimehed on viimasel ajal olnud väga kriitilised erakonna tegemiste suhtes üldse. Selle peale reageeris Ida-Virumaa valija ja me räägime venekeelsest valijast. Pigem ta nägi, et me oleme võimelised enesekriitikaks ja me näeme vigu. See on toonud kaasa selle, et oh seda imet, 21 protsendilt oleme me 35-l. Tahaks öelda niiviisi, et Tallinna härrad, tehke järgi," ütles erakonna Ida-Virumaa piirkonna esimees Marek Kullamägi ERR-ile.

Erakonna toetuse üldist langust seostatakse koalitsioonipartneri vahetusega.

Narva linnapea Katri Raik (SDE) ütles ERR-ile, et tal on Keskerakonnale jagada mitmeid soovitusi.

"Mina ei ole Keskerakonna liige ja seetõttu võin jagada Keskerakonnale sooje soovitusi. Esimene soovitus on see, et Narva inimestele, Ida-Virumaa vene inimestele peaks Keskerakond seletama, miks nad on koalitsioonis Reformierakonnaga. See küsimus on inimestel ja sellele head vastust ei ole," lisas ta.

Suhtumist Keskerakonda mõjutab Ida-Virumaal kindlasti põlevkivitööstuse käekäik.

Ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev sõnas, et uue valitsuskoalitsiooni sõnum põlevkivitööstus kinni panna ja siis vaadata, mis edasi saab, väga palju lootust ei anna.

"Selle viimase nelja aasta jooksul ei ole Ida-Virumaal sellist murrangulist muutust paremusele toimunud," lisas ta.

Keskerakonna toetus Ida-Virumaal oli alati kõrge, kui erakond oli oposistioonis. Praegu on Keskerakond viiendat aastat valitsuses.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: