Keskerakondlaste hinnangul on toetust vähendanud korruptsioonikahtlused

Foto: Priit Mürk/ERR

Turu-uuringute veebruarikuisest küsitlusest selgus, et Keskerakonna toetus on viimaste aastate kõige madalamal tasemel. Erakonnaliikmed Yana Toom ja Andre Hanimägi arvavad, et languse taga võivad olla korruptsioonikahtlused.

Detsembris toetas Keskerakonda 25 ning jaanuaris 20 protsenti. Veebruarikuine küsitlus näitas langustrendi ning Keskerakonna toetus oli 17 protsenti.
Eestlaste hulgas on Keskerakonna toetus veebruaris 12 protsenti.

Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom ütles ERR-ile, et tema hinnangul jäi juba eelmise koalitsiooni ajal erakonna seisukohtade selgitamine skandaalide varju.

"EKRE koalitsiooni fännid muidugi ei ole üldse rõõmsad selle üle, et nüüd on koalitsioon Reformierakonnaga, mis on midagi vastupidst EKRE-le. Ja veel üks faktor, milles ma usun ka oma mõju, et Jüri Ratas oli väga populaarne peaminister /---/. See, et ta tagasi astus polnud ka mõnele arusaadav," selgitas Toom.

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi ütles, et toetust on vähendanud ka korruptsioonikahtlustused.

"Eestlaste hulgas Keskerakonna toetus on olnud alati mitte just ülemäära kõrge, on olnud väga erinev. Ma arvan, et see 12 protsenti ei ole absoluutselt midagi hullu. Ma arvan, et see sõltubki väga palju sellest foonist, mis on hetkel seatud. Ja ma olen päris kindel, et reiting hakkab kasvama kevadel," lisas ta.

Turu-uuringute uuringujuht Tõnis Stamberg ütles, et pärast kohalikke valimisi ei pruugi Keskerakond saavutada Tallinna volikogus enam absoluutselt enamust. Hanimägi peab ainuvõimu säilitamist küll keeruliseks aga võimalikuks.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: