USA esindajatekoda kiitis heaks 1,9 triljoni suuruse koroonaabipaketi

Foto: SCANPIX/Drew Angerer/Getty Images/AFP

USA kongressi esindajatekoda kiitis laupäeval napi häälteenamusega heaks 1,9 triljoni dollari suuruse koroonaviiruse majandusliku abipaketi. Nüüd peab selle heaks kiitma ka senat.

Laupäeva varahommikul toimunud hääletusel andis abipaketi toetuseks oma poolthääle 219 ning vastuhääle 212 saadikut, vahendab AP.

Nüüd läheb eelnõu hääletusele senatisse, kus võivad aga demokraatide ja vabariiklaste vahel välja tulla veel suuremadki erimeelsused.

Demokraatide sõnul on vaja kiiresti tegutseda löögi all oleva majandusega ning arvesse võtta seda, et üle poole miljoni ameeriklase on viiruse tõttu juba surnud.

"Ameerika vajab seda. Vabariiklased, te peaksite sellest (abipaketi toetamisest) osa võtma, aga kui te seda ei tee, läheme meie sellega edasi, ilma teieta," ütles esindajatekoja demokraadist liige Maxine Waters.

Vabariiklaste sõnul on aga eelnõu liialt kallis ning näiteks koolide taasavamise kava pole korralikult läbi mõeldud.

"Oma kolleegidele, kes ütlevad, et tegemist on julge eelnõuga, vastan mina, et see on ülespaisutatud," sõnas vabariiklane Kevin McCarthy. Ta lisas, et abipaketil pole ka kindlat fookust.

Ühe meetmena näeb abipakett ette minimaalse tunnitasu tõstmise 15 dollari peale, mida on tugevalt toetanud näiteks Bernie Sanders.

Vabariiklaste sõnul tooks see meede aga kaasa töötuse suurenemise ning majanduslikud raskused ettevõtetele.

Abipaketile on toetust avaldanud USA president Joe Biden ning demokraadid soovivad, et president annaks eelnõule allkirja juba 14. märtsil. Kuid enne peab selle heaks kiitma ka senat.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: