Michel: EL peab peab olema võimeline tegutsema ohu korral autonoomselt

Foto: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liidu liidrid arutasid videokohtumisel, kuidas tulla paremini toime julgeolekuohtudega. Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel ütles, et EL peab olema valmis tegutsema iseseisvalt.

Kohtumisega ühines ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Liikmesriikides tekitab erimeelsusi küsimus, kui iseseisev peaks Euroopa Liit olema alliansi sees, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Strateegilise autonoomia eestkõneleja Prantsusmaa on viidanud koroonaviiruse pandeemiale, Venemaa ohule ja USA endise presidendi Donald Trumpi ähvardustele.

President Joe Biden pakub nüüd aga leppimisele suunatud poliitikat. Mõned liikmesriigid kardavad, et Euroopa Liidu soov muutuda autonoomsemaks õõnestab USA toetatavat allianssi ja president Bideni soovi liitlassuhteid tugevdada.

"Täna arutasime julgeolekut ja kaitset. Soovime tegutseda strateegilisemalt oma huvide kaitsmiseks ja oma väärtuste edendamiseks ning peame suurendama oma võimet tegutseda autonoomselt ja tugevdama koostööd oma partneritega. Oleme pühendunud tihedale koostööle NATOga. Tugevam Euroopa muudab tugevamaks ka NATO," ütles Michel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: