Poliitikute ja kõrgete riigiametnike vaktsineerimine läks pausile

Valitsuse istung
Valitsuse istung Autor/allikas: Stenbocki maja Flickr

Kuigi valitsus kiitis eelmisel reedel heaks enda, riigikogu ja kõrgete riigiametnike vaktsineerimise, siis nüüd on vaktsiinitarnete vähenemise tõttu kava pausile pandud.

Riigikantselei valitsuse kommunikatsioonidirektor Eero Raun selgitas ERR-ile, et vaktsineerimisplaan läheb taas käiku siis, kui Eestisse rohkem vaktsiine saabub.

"Kuna Eestisse laekus vaktsiinitarneid vähem kui esialgu oli oodatud, siis pidi kava mõneks ajaks seisma panema," selgitas Raun.

Tema sõnul pole täpselt teada, millal poliitikute ja kõrgete riigiametnike vaktsineerimisplaaniga edasi minna saab, sest kõik sõltub vaktsiinitootjatest.

"Kogemus on näidanud, et kõigepealt peab tarned liikuma saama ja siis saab asjaga edasi minna," lisas ta.

Poliitikutele ja riigiametnikele oli planeeritud AstraZeneca vaktsiiniga kaitsepookimine. Vaktsiinisüstid pidid saama riigikogu ja valitsuse liikmed, riigisekretär, õiguskantsler, riigikontrolör, riigikohtu esimees ning Eesti Panga president.

Praeguseks on aga peaminister Kaja Kallas koroonaviirusega nakatunud ning teda asendab ajutiselt riigihalduse minister Jaak Aab.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: