Xi Jinping: Hiina peab end maailmas rohkem kehtestama

Hiina president Xi Jinping
Hiina president Xi Jinping Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Ju Peng

Hiina president Xi Jinping ütles kolmapäeval, et Peking peab oma staatuse tugevdamiseks end maailmaareenil tõhusamalt kehtestama.

Xi esitas oma arvamuse 25-liikmelise poliitbüroo istungjärgul.

Hiina propagandamasin on jõuline, kuid Xi leidis, et Peking saab strateegilist kommunikatsiooni siiski parandada. 

"Õigete suhtlusvahendite olemasolul oleks Hiinal rohkem sõpru ja meid nähtaks kogu maailmas kui usaldusväärset, armastusväärset ja auväärset riiki," väitis Xi. 

"Maailm peab õppima, et kommunistlik partei tõepoolest tahab hiinlaste heaolu parandada. Samuti peab maailm aru saama, miks marksism töötab ja miks Hiina sotsialism on hea," lisas Xi. 

Hiina kaasaegset globaalset kuvandit räsivad inimõigustega seotud vaidlused, Hongkongi demokraatia piiramine ja koroonaviiruse epideemia puhkemisega seotud reageerimine, teatas The Times

Hiina juht pakkus Pekingi eesmärkide saavutamiseks mitmeid viise. "Peaksime paremini kasutama olulisi rahvusvahelisi konventsioone ja foorumeid ning tegema oma häält kuuldavaks välismaise peavoolumeedia kaudu," ütles Xi. 

Kommunistlik partei peab propagandat riigi juhtimisel oluliseks tööriistaks. Peking kulutab võõrkeelsetele telekanalite võrgule miljardeid eurosid aastas. Hiina diplomaadid kasutavad aktiivselt lääneriikide sotsiaalmeediaplatvorme. 

Hiina meediaväljaandeid kritiseeritakse väärinformatsiooni levitamise pärast. Hiina edastab riikliku meedia kaudu aktiivselt uudiseid arengumaadele ja lääneriikidele, teatas The Times. 

Hiina keskvõim piirab riigis samuti välisajakirjanike tegevust. 

Xi-l jätkus parteikoosolekul ka kiidusõnu. "Oleme tõhusalt suunanud globaalset arvamust. Oleme oma häält ja mõju suurendanud," ütles Xi.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: