Brigaadikindral Veiko-Vello Palm sai kaitseväe juhataja asetäitjaks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Brigaadikindral Veiko-Vello Palm. Autor/allikas: Siim Verner Teder

Brigaadikindral Veiko-Vello Palm võttis esmaspäeval kindralmajor Indrek Sirelilt üle kaitseväe juhataja asetäitja ametikohustused.

Kaitseväe juhataja asetäitja täidab kaitseväe juhataja puudumisel tema ülesandeid ning juhib ja korraldab kaitseväe juhataja määratud valdkonna tööd.

Palm alustas teenistust kaitseväes 1992. aastal ajateenijana Kalevi üksik-jalaväepataljonis ning on teeninud muu hulgas Tapa väljaõppekeskuse staabiülemana, peastaabi operatiiv- ja väljaõppeosakonna ülemana, staabiohvitserina Poolas asuva NATO Kirdekorpuse staabis ning olnud kaitseministeeriumi riigikaitse planeerimise osakonna juhataja. Aastatel 2015 kuni 2018 oli brigaadikindral Palm 1. jalaväebrigaadi ülem, alates 2018. aasta lõpust kaitseväe peastaabi ülem.

Brigaadikindral Palm on lõpetanud Soome riigikaitse kõrgkooli kadetikooli ja kindralstaabiohvitseride kursused, läbinud Balti kaitsekolledži kõrgema juhtkonna kursused ning osalenud rahvusvahelisel sõjalisel missioonil Afganistanis 2007. ja 2010. aastal.

Kindralmajor Indrek Sirel on teeninud pataljoniülemana Viru üksik-jalaväepataljonis ja kaitseväe peastaabi operatiivosakonna erinevatel ametikohtadel. 2004-2005 teenis ta Afganistanis ISAF staabi ühendoperatiivosakonna (CJ3) planeerimisohvitserina ning oli samas ISAF-i Eesti kontingendi rahvuslik vanem. 2005-2006 teenis ta Scoutspataljoni ülemana. Kindralmajor Sirel oli alates 2006. aastast maaväe staabi ülem ja maaväe ülema kohusetäitja ning 2008. aastast maaväe ülem. Enne praegusele ametikohale asumist teenis ta Hollandis NATO Brunssumi ühendväejuhatuse väljaõppeosakonna ülema asetäitjana.

Sirel on lõpetanud relvajõudude juhtimis- ja kindralstaabi kursuse Fort Leavenworth'is Ameerika Ühendriikides ning Soome riikliku kaitseakadeemia kindralite erikursuse. 2009. aastal omandas ta magistrikraadi strateegiliste uuringute alal Ameerika Ühendriikide maaväe sõjakolledžis. Kindralmajor Sirel teenis kaitseväe juhataja asetäitjana 2016. aastast.

Sirel jätkab teenistust Eesti kaitseväe sõjalise esindajana NATO ja Euroopa Liidu juures.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: