Laagna tee avarii ohvrite arv tõusis kolmeni

Raske avarii Laagna teel.
Raske avarii Laagna teel. Autor/allikas: ERR

Mullu suvel Tallinnas Laagna teel juhtunud ahelavarii ohvrite arv tõusis kolmeni, kuna eelmisel nädalal suri liiklusõnnetuse tagajärjel koomasse langenud 57-aastane naine.

RusDelfi teatel kinnitasid naise lähedased, et ta suri õnnetusest tekkinud vigastustesse.

Mai lõpus mõistis Harju maakohus Laagna tee surmaavarii põhjustanud Isa Khalilovi pikaks ajaks vangi. Kohus karistas 20-aastast Khalilovit kümneaastase vangistusega ning mõistis temaga koos kohtu all olnud 29-aastasele Vjatšeslav Kalašnikovile kolmeaastase vangistuse.

Kohus mõistis Khalilovi süüdi liiklusnõuete rikkumises, millega põhjustati kahe või enama inimese surm. Kohus luges Khalilovi karistusaja alguseks eelmise aasta 21. juuni, kui politsei ta kinni pidas.

Kalašnikovi mõistis kohus süüdi surma põhjustamises ettevaatamatusest ja raske tervisekahjustuse tekitamises ettevaatamatusest ning mõistis talle karistuse raskema paragrahvi järgi, mis on surma põhjustamine ettevaatamatusest. Kalašnikovi puhul arvestas kohus karistusaja sisse vahi all viibitud aja mullu 3. juulist kuni tänavu 11. märtsini.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Marie Aava ütles Delfile, et kuivõrd kihutajatele esitati süüdistus KarS paragrahv 422 alusel, mille kohaselt saab kohus inimese kolmeks kuni 12 aastaks vangi panna kahe või enama inimese surma põhjustamise puhul, ei muuda kolmanda inimese surm protsessi kulgu.

Praegu ootab prokuratuur, et maakohus saaks valmis motiveeritud kohtuotsuse ehk põhjenduse, miks otsustati Laagna teel kihutanutele määrata kolm ja kümme aastat vanglakaristust. Prokuratuur otsustab seejärel, kas nad on kohtuotsuses selgitatud põhjendustega päri või kaebavad otsuse teise astmesse edasi.

Kriminaalmenetlusega kogutud andmetel alustasid süüdistatavad ühiselt mullu 20. juuni õhtupoolikul sõitu Tallinna kesklinnast Lasnamäe suunas. Sõiduki Chevrolet Camaro roolis oli Kalašnikov ja BMW X5 roolis Khalilov, kes kiirendasid ja kihutasid koos mööda Pärnu maanteed Narva maanteele ning jõudsid lõpuks Laagna teele.

Laagna teel hakkasid Kalašnikov ja Khalilov järjepidevalt suurendama kiiruseid, jõudes välja 190-200-kilomeetrini tunnis. Mustakivi 13 hoone juures sõitis Kalašnikovi juhitud Chevrolet mööda Volvost, mida juhtis 54-aastane mees. Chevrolet kannul liikunud BMW sõitis ees liikunud Volvole aga tagant otsa.

Volvo paiskus kokkupõrke tagajärjel vasakule haljasalale ja BMW paiskus pärast Volvoga kokkupõrget paremale tagant otsa esimesel sõidurajal liikunud Fordile, mida juhtis 39-aastane mees. Ford paiskus omakorda otsa ees sõitnud Toyotale, mida juhtis 28-aastane mees.

BMW ja Ford paiskusid kokkupõrkest paremal tee ääres olevasse bussiootepaviljoni, kus seisid kaks jalakäijat, 61-aastane naine ja 32-aastane naine.

Õnnetuses hukkusid 61-aastane naine ja 39-aastane mees ning viga sai neli inimest, kes viidi haiglasse.

8. veebruaril alanud protsessil tunnistas Khalilov oma süüd osaliselt, tema kaassüüdistatav, Vjatšeslav Kalašnikov oma süüd ei tunnistanud. Khalilov tunnistas süüd selles, et ületas lubatud sõidukiirust, Kalašnikov aga möönis, et ületas tõesti lubatud sõidukiirust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: