Prokurör tahab Laagna surmaavariis süüdistatavatele pikka vangistust

{{1619512500000 | amCalendar}}
Foto: Kaader videost

Prokurör taotles teisipäeval Harju maakohtus kohtuvaidluses Laagna tee surmaavariis süüdistatavatele pikka vanglakaristust.

Prokurör Diana Helila hinnangul on Isa Khalilovi ja Vjatšeslav Kalašnikovi süü ränkade tagajärgedega liiklusõnnetuse põhjustamises tõendatud ning neid tuleb karistada 12-aastase vangistusega.

"Prokuratuur tegi ettepaneku karistada mõlemat süüdistatavat karistusega 12 aastat. See on maksimaalne karistus. Mina leian, et see on õiglane karistus, kuna liiklusõnnetuses said surma kaks isikut. Kolmas isik on siiamaani koomas, neljandale isikule tekitati rasked tervisekahjustused," põhjendas Helila "Aktuaalsele kaamerale".

Khalilovi kaitsja hinnangul oleks maksimumkaristus liialt karm.
"Minu meelest on see on liiga range. Liiga karm karistus, mida ta nõudis. Mina viitasin kohtupraktikale, kus on määratud leebem karistus isegi selle eest, kui isik põhjustas surma kahele inimesele joobeseisundis - karistati seitsmeaastase vangistusega. Seetõttu ma arvan, et see karistus, mida prokurör nõuab, ei ole proportsionaalne. Liiga karm," rääkis Vladimir Sadekov.

Kohtuprotsess jätkub kaitsjate Vladimir Sadekovi ja Dmitri Školjari kaitsekõnedega.

13. aprillil andsid ütlusi Laagna tee surmaavariis süüdistatavad, kes aga õnnetushetke sõidukiirusi ei mäletanud.

Süüdistatavad Isa Khalilov ja Vjatšeslav Kalašnikov rääkisid kohtule traagilise õnnetuse asjaoludest oma versioonid, mille kohaselt sattusid nad Laagna teele juhuslikult, mitte eelnevalt kokkulepitult nagu on kirjas süüdistuses.

"Lihtsalt juhtus, et sõitsime ühes suunas," ütles Khalilov ning ka Kalašnikov märkis, et nägi talle järgnenud sõpra kesklinnas vaid peeglist, kuid Laagna teele jõudes temast rohkem midagi ei teadnud.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab mehi karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm.

Kriminaalmenetlusega kogutud andmetel alustasid süüdistatavad ühiselt mullu 20. juuni õhtupoolikul sõitu Tallinna kesklinnast Lasnamäe suunas. Sõiduki Chevrolet Camaro roolis oli Kalašnikov ja BMW X5 roolis Khalilov, kes kiirendasid ja kihutasid koos mööda Pärnu maanteed Narva maanteele ning jõudsid lõpuks Laagna teele.

Laagna teel hakkasid Kalašnikov ja Khalilov järjepidevalt suurendama kiiruseid, jõudes välja 190-200-kilomeetrini tunnis. Mustakivi 13 hoone juures sõitis Kalašnikovi juhitud Chevrolet mööda Volvost, mida juhtis 54-aastane mees. Chevrolet kannul liikunud BMW sõitis ees liikunud Volvole aga tagant otsa.

Volvo paiskus kokkupõrke tagajärjel vasakule haljasalale ja BMW paiskus pärast Volvoga kokkupõrget paremale tagant otsa esimesel sõidurajal liikunud Fordile, mida juhtis 39-aastane mees. Ford paiskus omakorda otsa ees sõitnud Toyotale, mida juhtis 28-aastane mees.

BMW ja Ford paiskusid kokkupõrkest paremal tee ääres olevasse bussiootepaviljoni, kus seisid kaks jalakäijat, 61-aastane naine ja 32-aastane naine.

Õnnetuses hukkusid 61-aastane naine ja 39-aastane mees ning viga sai neli inimest, kes viidi haiglasse.

8. veebruaril alanud protsessil tunnistas 20-aastane Khalilov oma süüd osaliselt, tema kaassüüdistatav, 29-aastane Vjatšeslav Kalašnikov oma süüd ei tunnistanud. Khalilov tunnistas süüd selles, et ületas lubatud sõidukiirust, Kalašnikov aga möönis, et ületas tõesti lubatud sõidukiirust.

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: