Eesti Energia käivitas elektri kõrge hinna tõttu täiendava põlevkiviploki

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Eesti Energia käivitas Eesti Elektrijaamas vana põlevkivi tolmpõletus-ploki, et elektri puudujääki leevendada ning kinnitab, et toob sellega elektri hinna kümne euro võrra alla.

Eesti Energia kontserni kuuluva AS-i Enefit Power juhi Andres Vainola sõnul tarbitakse Eestis praegu üle 1000 megavati elektrienergiat, millest enam kui pool toodetakse põlevkivielektrijaamades.

Vainola kinnitusel muutus turul valitseva suure nõudluse tõttu veel ühe põlevkivi-ploki käivitamine elektri Eesti tarbijale soodsamaks.

"Kui võrrelda eilset päeva, kus olime kolme põlevkiviplokiga turul, siis täna tõime välja ka Eesti Elektrijaama neljanda ploki. Seega oleme turul nelja plokiga," rääkis ta ERR-ile.

"Kui kogu tarbimine on olnud sama, siis oleme Eesti tarbijatele toonud elektri hinna kümne euro võrra odavamaks, kui ta oli eile. Seda tänu neljanda ploki käivitamisele, mille toodangu me suutsime kiiresti turule pakkuda," lisas Vainola.

Elektri kolmapäevane börsihind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas tõusis kolmapäeval 127,17 euroni, mis on elektri hinna ajaloo uus rekord. Elektrihinna tõusu põhjustab tootmisvõimsuste nappus ning saastekvootide hind CO2-mahukal elektritootmisel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: