Justiitsministeeriumi vanglate asekantsleriks saab Rait Kuuse

Rait Kuuse
Rait Kuuse Autor/allikas: Justiitsministeerium

Justiitsminister Maris Lauri kinnitas ametisse vanglate asekantsleri Rait Kuuse, kes alustab tööd uuest aastast pärast seda, kui lõpeb senise asekantsleri Priit Kama ametiaeg.

Kuuse töötab alates 2014. aastast sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantslerina. Alates 2017. aastast kuulub ta AS Eesti Vanglatööstuse nõukokku. Kuuse on ka varem kokku puutunud vanglatega, aastatel 2012-2014 juhtis ta Tallinna vanglat.

Perioodil 2001-2012 töötas ta justiitsministeeriumis ametikohtadel, kus töö sisuks oli kinnipeetavate taasühiskonnastamise ja kriminaalhoolduse töö korraldamine ja juhtimine. Ta on nõustanud teisi riike kriminaalpoliitika reformimises ja vangistusele alternatiivide leidmise arendamises, näiteks Gruusias, Armeenias ja Aserbaidžaanis.

Aastatel 2004-2006 oli ta Euroopa kriminaalhoolduse organisatsiooni CEP juhatuse liige. Rait Kuusel on sotsiaalteaduste magistrikraad Tartu Ülikoolist. Praegu on tal pooleli doktorikraadi omandamine Tallinna Ülikoolis.

16 aastat vanglate asekantslerina töötanud Priit Kama teatas septembri alguses, et lahkub aasta lõpus justiitsministeeriumist. Toona tal uut ametit veel teada polnud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: