Üle poole lisaõppekogunemisele kutsututest ilmus kohale

Õppusele Okas 2021 saabujad varustuse jagamisel
Õppusele Okas 2021 saabujad varustuse jagamisel Autor/allikas: mil.ee

Kolmapäeval välja kuulutatud lisaõppekogunemisele Okas 2021 kutsutud 1684 inimesest on praeguseks kohale tulnud üle poole. Praegu saavad reservväelased täiendusõpet ja tõkketraadi idapiirile paigutamist alustatakse mõne päeva pärast.

Kui palju täpselt reservväealasi kohale on jõudnud, kaitsevägi öelda ei osanud. "Hetkel ei saa rääkida kohale tulnute lõppseisust, kuna formeerimine alles käib," ütles kaitseväe meedianõunik Artur Zahharov.

"Küll aga on reservväelaste kiirus ja kaitsetahe muljet avaldavad, kuna näiteks eile kella 18 seisuga, mis on vähem kui üheksa tundi pärast lisaõppekogunemise väljakuulutamist, oli kohale tulnud üle poole kutsutud reservväelastest. Reservväelasi lisandub ka täna," rääkis Zahharov.

Praeguseks on Zahharovi sõnul kogunemisele jõudnud reservväelased varustuse kätte saanud ja võtavad osa täiendväljaõppest. "Näiteks mõnes üksuses korraldatakse relvaõpet ning tutvustakse reservväelastele uusi kaitseväe käsitulirelvi R-20 Rahe, teistes käib erialane väljaõpe," ütles Zahharov.

Lisaõppekogunemise Okas ajal rajatakse ühe ülesandena idapiirile kuni 40 kilomeetri ulatuses ajutist tõket. Lõiketraadist tõke paigaldatakse kokku kuni kümnesse kohta, kus politsei- ja piirivalveameti (PPA) hinnangul on ebaseadusliku piiriületuse risk suurem.

"Pioneeritöödega, mille eesmärk on aidata politsei- ja piirivalveametil kindlustada idapiiri taristu, alustatakse mõne päeva pärast," rääkis Zahharov.

Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsus valitsus kolmapäeval lisaõppekogunemisele Okas 2021 pioneeripataljoni 17. ja 27. ja luurekompanii 191. ja 291. koosseisu arvatud reservväelased, kokku 1684 inimest.

Info reservväelastele

Reservväelased saavad kontrollida, kas nemad on lisaõppekogunemisele kutsutute seas, kaitseväekohustuslaste registrist www.kaitsevaeteenistus.ee.

Õppusele kutsutud 17. pioneeripataljoni ja 191. luurekompanii reservväelased saavad lisainfot telefonilt +372 717 8050 ja e-posti aadressilt 1jvbr.reserv@mil.ee.

Õppusele kutsutud 27. pioneeripataljoni ja 291. luurekompanii reservväelased saavad lisainfot telefonilt +372 717 5010 ja e-posti aadressilt S1.2JVBR@mil.ee.

Lisaõppekogunemise Okas 2021 eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni.  Samuti harjutatakse antud lisaõppekogunemise käigus koostööd politsei- ja piirivalveametiga ja teostatakse ajutise piiritara ehitamist.

Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub, seisab valitsuse teates. 

Kaitsevägi kutsub regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: