Ossinovski: minust vabanev koht riigikogus võiks jääda sotsiaaldemokraadile

Jevgeni Ossinovski riigikogus.
Jevgeni Ossinovski riigikogus. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eelmisel nädalal Tallinna linnavolikogu esimeheks valitud Jevgeni Ossinovski (SDE) ütles, et Anastassia Kovalenkost, kes Ossinosvki asendusliikmena riigikokku võib tulla, oleks väärikas mitte seda kohta ära võtta.

Jevgeni Ossinovski ütles ERR-ile, et see hea ei oleks, kui Kovalenko riigikokku tema asendusliikmeks tuleks ja sotsidelt ühe hääle ära võtaks.

"Loomulikult on eeldus, et sotsiaaldemokraatide kohta täidab sotsiaaldemokraat. Väärikas oleks meile kuuluvat kohta mitte ära võtta," ütles Ossinovski.

Kolmapäevase seisuga ei olnud Ossinovski veel avaldust riigikogust lahkumiseks kirjutanud. Küsimusele, millal see juhtuda võiks, vastas ta, et varsti.

Ossinovski asendusliikmete nimekirja kaks esimest on teatanud, et nad ei lähe riigikogusse, järjekorras kolmas, Anastassia Kovalenko, pole oma otsusest teada andnud.

Asendusliikmete nimekirjas on kolm inimest, kes ei kuulu sotsiaaldemokraatlikku erakonda. Esimene neist, Monika Haukanõmm, kandideeris 2019. aasta riigikogu valimistel küll sotsiaaldemokraatide nimekirjas, kuid 2020. aasta juunis astus ta Keskerakonna liikmeks ning sügisel nimetati ta Tallinna Kesklinna linnaosa vanemaks. Tema teatas möödunud laupäeval, et jätkab linnaosavanemana ning riigikogu liikmeks ei asu.

Nimekirjas järgmine, aastatel 2018 ja 2019 ettevõtlus- ja IT-ministri ametit pidanud Rene Tammist kandideeris 2019. aastal valimistel samuti sotsiaaldemokraatide nimekirjas, kuid on nüüdseks aktiivsest poliitikast siirdunud ettevõtlusse. Tammist ütles ERR-ile, et ei soovi riigikokku minna.

Kolmas asendusliige, Anastassia Kovalenko, oli eelmistel riigikogu valimistel sotsiaaldemokraatide ridades, kuid mullu juunis lahkus erakonnast. Tänavustel kohalikel valimistel kandideeris Kovalenko Tallinnas Keskerakonna nimekirjas ning ta valiti linnavolikokku.

Kui Kovalenko loobub, pääseks riigikokku praegu õpetajana töötav Toomas Jürgenstein.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: