Soomes leidis kinnitust esimene omikroni tüve juhtum

Helsingi
Helsingi Autor/allikas: Kai Vare/ERR

Soomes tuvastati ühel koroonasse nakatunud inimesel omikrontüvi, teatas neljapäeval terviseamet (THL).

Koroonaviiruse omikronvariant tuvastati Rootsist saabunud inimesel. Viirusega on nakatunud ka teised sama seltskonna liikmed, aga nende puhul ei ole viirustüvi veel selgunud, vahendas Yle

Omikronvariandi juhtum tuvastati Helsingi ja Uusimaa haiglapiirkonnas.

Uusimaa maakond hõlmab muu hulgas Soome pealinna Helsingit ning selles elab kokku 1,7 miljonit inimest. Tegemist on ka Soome kõige tihedamini asustatud piirkonnaga ning koroonaviiruse juhtumeid on seal tuvastatud selgelt rohkem kui mujal riigis.

Viimase ööpäevaga tuvastati Soomes 1622 koroonanakkuse juhtu, mis on uus ööpäevarekord. Eelmine rekord sündis päev varem.

Viimase kahe nädalaga on registreeritud umbes 15 900 nakatumist, mida on umbes 4500 võrra rohkem kui eelnenud kahenädalasel perioodil.

Soomes on kogu pandeemia vältel tuvastatud 189 730 koroonajuhtu.

Kahe nädala nakatumus 100 000 elaniku kohta on tõusnud 288-le. Eelmisel kahel nädalal oli see 206.

Haiglates oli kolmapäeval 275 koroonahaiget, neist 51 vajas intensiivravi.

Kahe doosiga on koroona vastu vaktsineeritud 81,9 protsenti 12-aastastest ja vanematest elanikest ehk umbes neli miljonit inimest. Esimese doosi on saanud 86,9 ja kolmanda kuus protsenti soomlastest, kel aastaid vähemalt 12.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: