Isamaa juhatus arvas erakonnast välja neli parempoolset

{{1646762820000 | amCalendar}}

Teisipäeva õhtul kogunenud Isamaa eestseisus heitis erakonnast välja neli erakonnasisese ühenduse Parempoolsed liiget.

Eestseisuse otsusega arvati erakonna liikmete seast välja Siim Valmar Kiisler, Lavly Perling, Kristjan Vanaselja ja Tõnis Martin Kons.

Nende nelja poliitiku tegevuse kohta saadeti Isamaa esimehele Helir-Valdor Seederile kaks pöördumist.

Ühe kirja saatsid ühiselt Riina Solman ja Tõnis Palts ning nemad kaebasid Lavly Perlingu ja Siim Valmar Kiisleri peale. Teise kirja saatja oli Mart Maastik, keda pahandas Tõnis Martin Konsi, Kiisleri ja Kristjan Vanaselja tegevus.

Nii Perling, Kiisler, Kons kui ka Vanaselja on kõik erakonna ühenduse Parempoolsed juhtfiguurid, mis on täiesti avalikult oponeerinud erakonna esimehe Helir-Valdor Seederi aetavale partei pealiinile ja poliitikale.

Lavly Perling ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ta jääb poliitikasse edasi.

"See mida ma nägin ja tajusin oli nagu lakmuspaber, et need inimesed (Isamaa juhatus – toim.) ei sobi Eesti riiki juhtima. Aga mina jään Eesti poliitikasse edasi ja me kõik jääme ja ajame isamaalisi väärtusi edasi. Väikse tähega isamaalisi väärtusi. Ma saan kinnitada, et meid on palju ja me läheme koos edasi," lausus Perling.

Seeder ütles, et ühe erakonna sisse teist ehitada ei ole võimalik. "See olukord, kui kunstlikult on kaks erinevat maailmavaadet või kaks erinevat hoiakut või kaks erinevat erakonda justkui koos, see ei ole teo- või töövõimeline. Nii et selgus nii erakonna liikmetele ja selgus potentsiaalsetele valijatele on kindlasti vajalik ja parem. Erakond peab olema mõttekaaslaste ühendus," lausus Seeder.

Isamaa juhatus otsustas erakonnast välja arvata ka Harry Raudvere, kes õigustas talle kuuluva Nõmme Raadio eetris Venemaa agressiooni Ukraina vastu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: