Saarts: Parempoolsed hakkavad võistlema Eesti 200 ja Reformierakonnaga

Isamaa Parempoolsete üldkogu
Isamaa Parempoolsete üldkogu Autor/allikas: Anna-Aurelia Minev/ERR

Endiste Isamaa liikmete poolt loodav uus Parempoolsete erakond hakkab riigikogu valimistel toetuse pärast võistlema eelkõige Eesti 200 ja Reformierakonnaga, leiab politoloog Tõnis Saarts.

"Uut loodavat Parempoolsete erakonda saadab edu vaid juhul, kui nad suudavad end eristada teistest üsna sarnase profiiliga parteidest, ennekõike Eesti 200-st. Olukorras, kus vanades erakondades pettunud liberaalsematele valijatele on üks populaarne ja uudne alternatiiv juba olemas, siis hakata sinna juurde tekitama ka teist samasugust parteid, piiraks Parempoolsete edulootust," kommenteeris Saarts ERR-ile.

Saarts märkis, et vaadates Parempoolsete ideoloogilisi eelistusi ja eestvedajate profiili, on võimalikul tulevasel erakonnal suurem tõenäosus haarata valijaid Eesti 200-st ja Reformierakonnast, kuid ka mõningaid liberaalsemaid Isamaa endisi toetajaid.

Mis hakkab olema aga see peamine valijat köitev sõnum, millega Parempoolsed hakkavad oma konkurentidest selgelt eristuma, seda Saarts enda sõnul veel kuulnud pole.

Saarts ei osanud veel vastata, kas Parempoolsete osalemine riigikogu valimistel võib põhjustada näiteks Isamaa valimiskünnise alla jäämise. "See oleneb Isamaa organisatsioonilisest ja kampaaniavõimekusest. Praegu on vara veel prognoose teha," ütles ta.

Isamaast väljaheidetud pikaajaline erakonna liige ja Parempoolsete ühenduse eestvedaja Siim Kiisler ütles teisipäeval, et Parempoolsed loovad tõenäoliselt uue erakonna.

Kiisler ütles intervjuus Delfile, et järgmisel nädalal koguneval Parempoolsete üldkogul lõpetatakse erakonna tegevus Isamaa erakonna sees ning võetakse suund uue erakonna loomisele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: