Koondkeskmised reitingud: Reformierakond suurendas toetust Eesti 200 arvelt

Erakondade logod.
Erakondade logod. Autor/allikas: ERR

Maikuus näitasid kolme Eestis regulaarselt erakondade toetusi mõõtva uuringufirma küsitlustulemused suhteliselt sarnaseid toetusnumbreid – Reformierakond jätkab populaarsustabeli kindla liidrina, samas kui EKRE ja eriti Eesti 200 koondkeskmine toetus vähenes.

Reformierakonna toetusnumber kõikus kolme uuringufirma küsitlustes 32 protsendist 34 protsendini. Kuu varasemaga võrreldes peaministripartei koondkeskmine toetus kasvas ja seda Kantar Emori uuringus toimunud tõusu arvelt.

Populaarsustabelis teisel kohal oli EKRE, kuid seda langeva toetustrendiga – aprilli 20 protsendilt langeti mais 18,6 protsendile.

Veelgi rohkem langes kuu varasemaga võrreldes Eesti 200 koondkeskmine toetus – 18,5 protsendilt 15,2 protsendile.

Eesti 200-st möödus koondkeskmise toetusega Keskerakond, kelle reiting kuu varasemaga võrreldes kolme uuringufirma keskmisena sisuliselt ei muutunud ja oli 15,4 protsenti.

SDE koondkeskmine toetus oli 7,4, Isamaal 6,3 ja Rohelistel 2,7 protsenti. Need näitajad kuu varasemaga võrreldes märkimisväärselt ei muutunud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: