Vabu ametikohti leidub üle 13 000

Ehitaja objektil
Ehitaja objektil Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Statistikaameti andmetel oli selle aasta esimeses kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 13 076 vaba ametikohta, mis on 38 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal.

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 631 445, millest suurima osa moodustasid töötleva tööstuse, kaubanduse ja hariduse tegevusalad. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse (2515), töötleva tööstuse (1530) ja hariduse (1480) tegevusaladel.

Esimeses kvartalis võeti tööle 50 013 ja töölt lahkus 44 193 inimest. Tööjõu liikumist iseloomustav tööle võetud ja töölt lahkunute summa ehk tööjõu käive vähenes eelmise aasta esimese kvartaliga võrreldes 7 protsenti.

Vabad ametikohad tegevusalade järgi Autor/allikas: Statistikaamet

"Tööle võetud ning ka töölt lahkunud inimeste arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad. Tööandja algatusel lahkus ametist 4640 töötajat, mis moodustas 10 protsenti kõigist töölt lahkunutest," ütles statistikaameti analüütik Argo Tarkiainen.

Tarkiaineni sõnul moodustas vabade ametikohtade määr selle aasta esimeses kvartalis ametikohtade koguarvust 2,1 protsenti. Kõikidest vabadest ametikohtadest 32 protsenti olid avalikus sektoris. Kõige kõrgem vabade ametikohtade määr oli info ja side ning finants- ja kindlustustegevuse valdkondades ning madalaim kinnisvaraga seotud tegevusaladel.

Enamik vabadest ametikohtadest asus Harjumaal (80 protsenti), sealhulgas Tallinnas (70 protsenti), järgnesid Tartu (6,2 protsenti) ja Ida-Viru maakond (2,7 protsenti). Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim Harju- ja Valgamaal ning madalaim Jõgeva- ja Hiiumaal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: