President nimetas uue valitsuse ametisse ja ministrid andsid vande

{{1658130240000 | amCalendar}}

President Alar Karis nimetas esmaspäeval ametisse peaminister Kaja Kallase uue valitsuse, mille liikmed andsid seejärel riigikogus ametivande. President Karis ütles, et kujundlikult võib uut valitsust nimetada tuletõrje või kiirabi valitsuseks.

President Karis ütles, et sadat päeva rahulikuks kohanemiseks pole valitsusele antud ja selle küsimine oleks praegu ebakohane, ebaõiglane.

"Teie töö algab kohe, täna pärast ametivannet riigikogus ja puhkust te sel suvel enam ei saa," sõnas president. Ta lisas, et uut valitsust võib kujundlikult kutsuda tuletõrje või kiirabi valitsuseks.

"Teid on nimetatud kriisivalitsuseks. Mina pole sellise määratlusega nõus. Te peate olema kaheksa kuu jooksul kriiside lahendamise valitsus. Kui kujundlikkust otsida, siis peate olema tuletõrje või kiirabi valitsus. Kusjuures, maja ei tohi maha põleda ja patsient peab ellu jääma."

Uue valitsuse liikmed: Kaja Kallas (peaminister), rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, maaeluminister Urmas Kruuse, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja kaitseminister Hanno Pevkur Reformierakonnast, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, välisminister Urmas Reinsalu, justiitsminister Lea Danilson-Järg, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan ja riigihalduseminister Riina Solman Isamaast ning kultuuriminister Piret Hartman, keskkonnaminister Madis Kallas, majandusminister Riina Sikkut, tervise- ja tööminister Peep Peterson ning siseminister Lauri Läänemets Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: