Meedia: juba neli riiki on Euroopa Liidu gaasipiirangu vastu

Gaasi kompressorjaam.
Gaasi kompressorjaam. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Meedia teatel on Itaalia juba neljas riik, mis on avaldanud vastuseisu Euroopa Komisjoni sel nädalal esitatud kava suhtes, kus kõik liikmesriigid piiraks talvel tekkida võiva energianappuse leevendamiseks augustist kuni märtsini oma gaasitarbimist 15 protsendi võrra.

Itaalia võimud otsustasid vastustada Euroopa Komisjoni ettepanekut, kuna peavad seda ülemäära karmiks meetmeks, vahendas Interfax-Ukraine Itaalia ajalehte Il Sole 24.

"Itaalia valitsus ühineb teiste riikidega, mis on juba väljendanud oma vastuseisu sellele plaanile," kirjutas leht. "15-protsendine kärbe sunniks mitmeid majandussektoreid ülemäärastele ja raskesti põhjendatavatele ohverdustele," öeldakse artiklis.

Euroopa Komisjoni plaani on juba vastustanud Hispaania, Portugal ja Kreeka.

Euroopa Komisjon esitas kolmapäeval kava, mille kohaselt peaksid kõik Euroopa Liidu riigid piirama augustist kuni märtsi lõpuni oma gaasitarbimist 15 protsendi võrra.

Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson selgitas neljapäeval ERR-ile, et see võimaldaks riikidel, mis sõltuvad Vene gaasist, kiirendada oma varude kogumist, kui ka riigid, mis Vene gaasi ei osta vähendaksid veeldatud maagaasi või teiste tarnijate müüdava gaasi ostmist.

Euroopa Liidu energeetikaministrid peaksid otsustama plaani jõustamise teisipäeval toimuval kohtumisel.

Itaalia on Euroopa Liidu suuruselt teine Vene gaasi importija.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: interfax-Ukraine

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: