Trumpi kriitik Liz Cheney kaotas vabariiklaste eelvalimised

Vabariiklane Liz Cheney kaotas eelvalimistel vabariiklasele Harriet Hagemanile
Vabariiklane Liz Cheney kaotas eelvalimistel vabariiklasele Harriet Hagemanile Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Jae C. Hong

USA Wyomingu osariigi vabariiklasest esindajatekoja liige Liz Cheney kaotas vabariiklaste eelvalimistel võimaluse novembris kandideerida . Cheney konkurenti toetas aktiivselt endine president Donald Trump, keda Cheney on korduvalt tugevalt kritiseerinud, vahendab USA analüütikaportaal FiveThirtyEight.

Liz Cheney on varem nimetanud alusetuks Trumpi väiteid, et 2020. aasta presidendivalimiste võit varastati ebaõiglaselt Trumpilt. Samuti hääletas Cheney Trumpi tagandamise poolt peale 6. jaanuari rünnakut USA kapitooliumile.

Valimised kaotanud Liz Cheney on kunagise USA asepresidendi Dick Cheney tütar. Dick Cheneyt peetakse üheks kõige suurema võimutäiusega asepresidendiks moodsa USA poliitilises ajaloos.

Liz Cheney kaotas vabariiklaste eelvalimistel advokaat Harriet Hageymanile ligikaudu 20 protsendiga. Hageymani toetas innukalt Donald Trump ning ta suutis enda ümber koondada Cheney-vastased eelvalimistel osalejad.

Kuigi Cheney kaotus oli USA avalikkuses silmapaistev ei ole see üllatav. Kümnest Trumpi tagandamist toetanud vabariiklasest osaleb sügisestel valimistel ainult kaks. Neli vabariiklast kaotas konkurendile eelvalimistel ning neli poliitikut isegi ei üritanud tagasi kandideerida.

Kaks vabariiklast, kes eelvalimised Trumpi tagandamisest hoolimata suutsid võita eristusid teistest, kuna kandideerisid osariikides, kus on teistsugune eelvalimistesüsteem, mille käigus valitakse eelvalimiste käigus kaks kõige populaarsemat kandidaati olenemata parteist. Portaali FiveThirtyEight hinnangul oli mõlema kandidaadi võit napp ja oma rolli mängis ka juhus.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: FiveThirtyEight

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: