Koondkeskmised reitingud: Isamaa tõusuteel, Eesti 200 languses

Erakondade logod.
Erakondade logod. Autor/allikas: ERR

Juunis kasvas enim toetus valitsuskõneluste võtmeparteiks saanud Isamaale, aga ka Keskerakonnal õnnestus mitu viimast kuud toimunud reitingu langus väikeseks tõusule pöörata. Eesti 200 toetus jätkas aga langustrendi.

Reformierakonna toetusnumber kõikus kolme uuringufirma (Kantar Emor, Turu-uuringud ja Norstat) küsitlustes 31 ja 35 protsendi vahel ja oli koondkeskmisena sisuliselt samal tasemel (32,5 protsenti), mis maikuus. Seega on veebruaris Ukraina sõjaga alanud Reformierakonna toetuse tõus vähemalt viimasel kuul peatunud.

Sama oli ka EKRE-ga, kelle koondkeskmine toetus (18,6 protsenti) kuu varasemaga võrreldes ei muutunud.

Pärast Ukraina sõja puhkemist alanud langust on kosunud lõpuks Keskerakonna toetus, mis on nüüd populaarsuselt kolmas partei koondkeskmise toetusega 16,6 protsenti.

Eesti 200 toetus jätkas aga langustrendi ja seda kõigi kolme uuringufirma küsitlustes. Parlamendivälise partei koondkeskmine toetus langes maikuu 15,2 protsendilt juunis 12,8 protsendile. Eesti 200 on kaotanud Reformierakonna toetuse tõusust enim.

Üle pika aja tegi tõusu Isamaa toetus, eriti Turu-uuringute küsitluses (10 protsenti). Isamaa koondkeskmine toetus (8,6 protsenti) on nüüd kõrgem ka Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast (7,2 protsenti).

Roheliste koondkeskmine toetus on aga juba alla kahe protsendi.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: