Tallinki puhaskasum kasvas kolmandas kvartalis 37,9 miljoni euroni

Tallink
Tallink Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinki puhaskasum kerkis kolmandas kvartalis 37,9 miljoni euroni, aasta varem oli see 5,5 miljonit. Müügitulu kasvas aastaga ligi 50 protsenti 255,6 miljoni euroni.

Tallink Grupi teatel kasvas kõige rohkem müügitulu laevade pardarestoranides ja -kauplustes, piletimüügitulu ja tulu laevade prahtimisest. Kolmanda kvartali lõpus oli firma prahtinud välja kuus laeva. 

Ettevõtte juhatuse esimehe Paavo Nõgene sõnul hakkavad kolmanda kvartali tulemused meenutama pandeemiaeelset normaalsust. "Kvartaalne kasum seevastu ei ole mõistagi veel ligilähedanegi pandeemiaeelse ajaga võrreldes, aga meil on siiski igati põhjust olla selle tulemusega rahul," ütles ta.

"Tulemusi mõjutas osalt reisijate kindlustunde kasv ja reisijate arvu kerkimine kohati juba 2019. aasta tasemele, eriti selle aasta juulikuus, aga kahtlemata peegeldavad head tulemused ka meie ettevõtte muutunud tegevussuundi," sõnas Nõgene, kelle sõnul on laevade kasutamine kaiäärseks majutuseks olnud suureks abiks madalhooajal.

Aasta esimese üheksa kuu jooksul kasvas kontserni auditeerimata müügitulu möödunud aasta 310,3 miljonilt eurolt 567,7 miljoni euroni. Ettevõtte kulumieelne ärikasum (EBITDA) kerkis aastaga 33,2 miljonilt 85,4 miljoni euroni. Üheksa kuu kahjum moodustas 2,8 miljonit eurot, mullu oli see 53,2 miljonit eurot.

Kolmanda kvartali lõpus oli ettevõtte likviidsuspuhver kokku 226 miljonit eurot, möödunud aastal samal ajal 252,5 miljonit eurot.

Kontserni investeeringud ulatusid kolmandas kvartalis 5,5 miljoni euroni, aasta tagasi samal ajal oli see 3,7 miljonit eurot.

Laenumakseid tegi Tallink kolmandas kvartalis 25 miljonit eurot ja aasta esimese üheksa kuu jooksul 71 miljonit eurot.  

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: