Senaator Cramer: ka vabariiklased toetavad Ukraina võitlust Venemaa vastu

USA senaator Kevin Cramer
USA senaator Kevin Cramer Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Tom Brenner

Ameerika Ühendriikide senati liige, vabariiklane Kevin Cramer kinnitas hiljuti USA Vabariikliku erakonna jätkuvat toetust Ukrainale. Erakonna toetuse osas tekkisid küsimused peale seda kui vabariiklasi Esindajatekojas juhtiv Kevin McCarthy ütles, et Ukrainale "ei saa anda tühja tšekki."

USA Kongressi alamkoja liige ning vabariiklaste fraktsiooni Esindajatekojas juhtiv Kevin McCarthy teatas hiljuti, et Ukrainale ei saa anda "tühja tšekki" viidates sellega vajadusele kontrollida enam millises mahus ja millist abi Ukrainale antakse.

Vabariiklaste Esindajatekoja juhi (House Minority Leader) McCarthy kommentaarid tekitasid Ukraina toetajates muret, kuna traditsiooniliselt võidavad vahevalimised USA-s ametis oleva presidendi erakonnaga opositsioonis olev partei.

Juhul kui vabariiklased saavutavad novembrikuus USA vahevalimistel USA Kongressi alamkojas enamuse, siis saab McCarthyst suure tõenäosusega vabariiklaste juht Esindajatekojas ning tema käsutada oleks selle koja enamus (House Majority Leader).

McCarthy erakonnakaaslane, senaator ja USA relvajõudude komisjoni liige Kevin Cramer kinnitas hiljuti telefoniintervjuus Politicole üle oma erakonna jätkuva toetuse Ukrainale.

Crameri sõnul võeti McCarthy kommentaarid kontekstist välja ning ta kinnitas, et pigem tuleks tagada parem läbinähtavus selle osas kuidas Ukrainale antud raha kasutatakse.

Crameri hinnangul on läbinähtavuse tagamine väga mõistlik vabariiklik ning ameerikalik poliitikapositsioon.

McCarthy on viimastel päevadel oma "tühja tšeki" kommentaare pidanud paljudele erakonnakaaslastele selgitama ning rõhutama kaasvabariiklastele, et Ukrainale antakse jätkuvalt raha ning relvaabi.

Politico toob välja, et seda sõnumit pidas ta vajalikuks korrata isegi teades, et osad erakonnaliikmed sooviksid taas viia suurema fookuse välispoliitikalt USA sisepoliitikale.

Cramer rõhutas, et arvamuste mitmekesisus USA Kongressis ilmestab laiemat ideoloogiliste vaatepunktide mitmekesisust Ameerika Ühendriikides.

"On oluline, et Vladimir Putin ei ajaks segamini mitmekesisust mitteühtsusega," kinnitas Kevin Cramer Politicole.

Senaator Cramer samas lisas, et tema hinnangul on USA Kongressis liiga palju Venemaa suhtes sümpaatseid inimesi. Samuti olevat selliseid isikuid USA kaabeltelevisioonis.

Keda ta täpselt mõtles, senaator intervjuus ei täpsustanud.

Käesoleval nädalal ilmus avalikkuse ette USA Demokraatliku partei vasakpoolsete liikmete ühiskiri, milles kutsuti üles relvaabi kõrval ka diplomaatiale.

Kiri tekitas USA-s ja mujal vastakaid reaktsioone ning see võeti allkirjastajate poolt lõpuks tagasi.

Cramer kõrvutas seda intsidenti McCarthy kommentaaridega ning rõhutas, et tema arust on ae maha rahuneda ning ei tasu teha väärarvestusi.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: