Omniva kasvatas langeva käibe juures kasumit

Eesti Posti postkast.
Eesti Posti postkast. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Omniva kaubamärki kasutava Eesti Posti käive langes mullu pea 15 protsenti 122,9 miljonile eurole, ettevõtte puhaskasum kasvas aga 84 protsenti 25,4 miljoni euroni.

Kasumi kasv tulenes peamiselt tütarettevõtte Maksekeskus AS-i müügist.

"2022 oli meie jaoks kolmas järjestikune kasumiaasta sõltumata langevatest postimahtudest, muutuvast majanduskliimast ning Venemaa ja Ukraina vahel puhkenud sõjast," ütles ettevõtte juhatuse esimees Mart Mägi.

Mägi sõnul langes riigi poolt seatud tingimustega universaalse postiteenuse osa ettevõtte käibest alla 10 protsenti, e-kaubandusega seotud teenused moodustavad käibest juba üle 70 protsendi.

Kui 2021. aastal moodustas universaalne postiteenus 16,5 miljonit ettevõtte müügitulust, siis 2022. aastal 12,6 miljonit eurot. Tunamullu oli selle kahjum 1,8 miljonit eurot ja 2022. aastal 2,7 miljonit eurot.

Neljandas kvartalis langes ettevõtte müügitulu aastavõrdluses ligi 12 protsenti 33,9 miljonile eurole. Kvartali puhakasumiks kujunes kuus miljonit eurot.

Kontserni investeeringud kasvasid ligi 18 miljoni euroni, neist suuremad tehti pakiautomaatide soetamisse ja laiendamisse, autopargi ja postkontorite uuendamisse ning rahvusvahelise äriga seotud äriarendustesse.

2022. aasta lõpus oli ettevõttel kokku 1092 pakiautomaati, neist Eestis 327, Lätis 346 ja Leedus 419. Möödunud aastal paigaldas Omniva üle Baltikumi 230 pakiautomaati.

Rahvusvahelise tegevuse laiendamiseks alustati ettevalmistusi uue sorteerimiskeskuse rajamiseks Kaunasesse maksumusega 40 miljonit eurot. Samuti valmistub Omniva Eestis asuva logistikakeskuse laiendamiseks, et ühendada Tallinnas ja Rae vallas paiknevad sorteerimiskeskused.

Eesti Posti ainuomanik on Eesti riik, kontserni kuuluvad tütarettevõtetena Eestis Finbite OÜ, Leedus asuvad tütarettevõte UAB Omniva LT ja tema tütarettevõte UAB Omniva LT Sorting ning Lätis Omniva SIA.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: