Esmaspäeval algasid Tallinnas uue trammiliini ehitustööd

Esmaspäeval algasid Vanasadama trammiliini esimese etapi ehitustööd, millega kaasnevad ulatuslikud ümberkorraldused kesklinna liikluses.

Ehitustöid alustatakse Gonsiori ja Laikmaa tänavatel, mistõttu suletakse esmaspäeval kell 11 liiklus Gonsiori tänava kesklinnast väljuval suunal Laikmaa ja Reimani tänavate vahel. Lisaks teostatakse esmaspäeval alates kella 10-st Laikmaa tänaval, Gonsiori ja Narva maantee vahelisel lõigul ettevalmistustöid sõidusuundade vahelisel eraldussaarel.

Teisipäeval kell 8 suletakse liiklus Laikmaa tänaval Gonsiori ja Narva maantee vahel suunaga Narva maanteele. Kahesuunaline 1+1 sõidurajaga liikluskorraldus on viidud Laikmaa tänaval teisele poole. Jalakäijatele on tagatud läbipääsud mõlemal tänavapoolel.

Sadamaalal algavad tööd nädala lõpus või järgmise alguses. Siis suletakse liiklus Kai tänaval, kuid sadama ja kruiisiterminali ligipääs on tagatud kogu ehitusperioodi jooksul.

Trammitee ehituse esimene etapp. Autor/allikas: Tallinna LV

Bussiliinid suunatakse ümber

Seoses ehitustööde esimese etapiga on ümbersõidule suunatud bussiliinid nr 9, 11, 31, 46, 55, 67 ja 68. Muudetud liikumisteega bussiliinide peatustesse on paigaldatud infomaterjalid ajutise marsruudi kirjeldusega ja liikumisskeemidega. Ümbersõidul olevatel liinidel võib esineda hilinemisi ning kesklinna piirkonnas võib pikeneda jalgsikäigumaa pikkus peatustesse. Muudatusi ühistranspordi liikumisteedes ja graafikutes saab jälgida veebilehel https://transport.tallinn.ee/

Vanasadama trammitee veebilehel saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate bussiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.

Uue trammiliini rajamine hõlmab erinevatel etappidel suurt hulka ümberehitustöid alates Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust kuni Põhja puiesteeni. Trammi tulevane liikumistee kulgeb Kivisilla tänavalt vasakpöördega Gonsiori tänavale. Edasi liigub trass Laikmaa, Hobujaama ja Ahtri tänavate kaudu kuni sadamaalani. Laeva, Kuunari ja Kai tänavate kaudu läbitakse Sadama A-terminali esine ning Logi ja Rumbi tänavate kaudu liigutakse Linnahalli alt läbi. Kultuurikatla juurde jõudes liitub trammitee Mere ja Põhja puiesteelt kulgeva Kopli suunalise trammiteega. Praeguste plaanide järgi tööde teine etapp algab 4. aprillil.

Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib 2024. aasta suvel ligi 2,5 kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Trammirööbaste paigaldusele järgneb trammitee trassil katendite rajamine sõidu- ja kõnniteedel, liikluskorraldusvahendite, bussiootepaviljonide ja muu linnaruumi inventari paigaldus ning haljastustööd, mis vältavad kuni lepingu lõpptähtajani 2025. aasta veebruaris.

Vanasadama trammiliini ehitustööde maksumuseks on koos käibemaksu ja omanikujärelevalvega ligi 46 miljonit eurot, taaste- ja vastupidavusfondist (RRF) on selleks eraldatud 26 miljonit eurot. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: