EKRE esitas uuesti Ruuben Kaalepi Integratsiooni Sihtasutuse nõukogusse

Ruuben Kaalep
Ruuben Kaalep Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu EKRE fraktsioon otsustas nimetada EKRE esindajaks Integratsiooni Sihtasutuse nõukogusse uuesti Ruuben Kaalepi, kes viimatistel riigikogu valimistel enam ei kandideerinud.

5. jaanuaril otsustas eelmine kultuuriminister Piret Hartman (SDE) teha vangerdusi Integratsiooni Sihtasutuse nõukogus. Hartman kutsus sihtasutuse nõukogust tagasi Heidi Uustalu ja Andrus Tamme ning määras uuteks liikmeteks kolmeaastase tähtajaga Georg Männiku, Henri Kaselo ja Ruuben Kaalepi.

Kaalepi nimetamine nõukogusse pälvis tähelepanu, kui Eesti Juudi Kogukonna nõukogu avaldas pöördumises kultuuriministrile muret Kaalepi nõukogusse nimetamise pärast, põhjendades seda poliitiku antisemiitlike vaadetega.

Mõned päevad hiljem otsustas kultuuriminister Hartman kutsuda Integratsiooni Sihtasutuse nõukogust tagasi sinna äsja määratud Kaalepi, kuna ministri sõnul ei saa riigi asutatud nõukogudesse kuuluda riigikokku valitud poliitikud.

Hartman palus EKRE-l nimetada nõukogusse uus liige, kes ei kuulu parlamenti.

EKRE seda aga ei teinud ning Kaalep ise märkis omakorda, et kultuuriminister oli ka 5. jaanuaril teda nõukogu liikmeks kinnitades teadlik Kaalepi tööst parlamendiliikmena. "Võimude lahusus ei tulnud kusagil probleemiks, kuni ministrile kirjutas Eesti Juudi Kogukonna esindaja Alla Jakobson, kes nõudis minu eemaldamist nõukogust," kirjutas Kaalep sotsiaalmeedias.

Ruuben Kaalep viimatistel riigikogu valimistel ei kandideerinud ning seega on kadunud ka see formaalne takistus, millele Hartman viitas teda tagasi kutsudes.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: