Purga kinnitas Kaalepi Integratsiooni SA nõukogusse

Ruuben Kaalep
Ruuben Kaalep Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kultuuriminister Heidy Purga (Reformierakond) kinnitas Integratsiooni Sihtasutuse nõukogu liikmeks Ruuben Kaalepi (EKRE). Varem oli takistuseks Kaalepi riigikogu liikmeks olek.

Purga kutsus 2. juunil allkirjastatud käskkirjaga Integratsiooni Sihtasutuse nõukogust tagasi Andero Adamsoni ja Vadim Belobrovtsevi ning määras nõukogu liikmeteks kolmeaastaseks tähtajaks Henry Kattago, Andrus Tamme, Aleksei Jašini ja Ruuben Kaalepi.

Tänavu 5. jaanuaril otsustas eelmine kultuuriminister Piret Hartman (SDE) teha vangerdusi Integratsiooni Sihtasutuse nõukogus. Hartman kutsus sihtasutuse nõukogust tagasi Heidi Uustalu ja Andrus Tamme ning määras uuteks liikmeteks kolmeaastase tähtajaga Georg Männiku, Henri Kaselo ja Ruuben Kaalepi.

Kaalepi nimetamine nõukogusse tekitas poleemika, kui Eesti Juudi Kogukonna nõukogu avaldas pöördumises kultuuriministrile muret Kaalepi nõukogusse nimetamise pärast, põhjendades seda poliitiku antisemiitlike vaadetega.

Mõned päevad hiljem otsustas kultuuriminister Hartman kutsuda Integratsiooni Sihtasutuse nõukogust tagasi sinna äsja määratud Kaalepi, kuna ministri sõnul ei saa riigi asutatud nõukogudesse kuuluda riigikokku valitud poliitikud.

Hartman palus EKRE-l nimetada nõukogusse uus liige, kes ei kuulu parlamenti.

EKRE seda aga ei teinud ning Kaalep ise märkis omakorda, et kultuuriminister oli ka 5. jaanuaril teda nõukogu liikmeks kinnitades teadlik Kaalepi tööst parlamendiliikmena. "Võimude lahusus ei tulnud kusagil probleemiks, kuni ministrile kirjutas Eesti Juudi Kogukonna esindaja Alla Jakobson, kes nõudis minu eemaldamist nõukogust," kirjutas Kaalep sotsiaalmeedias.

Ruuben Kaalep viimatistel riigikogu valimistel ei kandideerinud ning seega kadus formaalne takistus, millele Hartman viitas teda tagasi kutsudes.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: