Bolti käive kasvas mullu 152 protsenti, ettevõtte kahjum vähenes

Toidukuller
Toidukuller Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti omanikega rahvusvahelise takso- ja kulleriteenuste pakkuja Bolti emafirma Bolt Technology käive kerkis mullu 152 protsenti 1,26 miljardi euroni. Ettevõtte kahjum vähenes 72 miljonile eurole, aasta varem oli see üle 547 miljoni euro.

10 aastat tagasi asutatud Bolt pakub sõiduteenust, kergliikurite ja autorenti ja toidukulleri teenuseid, mullu tegutses ettevõte enam kui 40 riigis. Kui tunamullu teenis ettevõte müügitulust Euroopast 70 protsenti, siis lõppenud aastal 81 protsenti. Aafrikas küll müügitulu kasvas, kuid selle osakaal kogu tulust vähenes. Muus maailmas kasvas müügitulu kuue miljoni euro võrra.

Ettevõtte teatel saavutas Bolt mullu märkimisväärse müügitulu kasvu ja seda piirkondades, kus on juba pikemalt tegutsenud.

Ettevõtte ärikahjum vähenes 11 protsenti 262,6 miljoni euroni.

Tegevuskasumi marginaal paranes aastaga -59,2 protsendilt -20,8 protsendile.

Akumuleeritud kahjum pärast kahjumi katmist ulatub 664,7 miljoni euroni, aasta varem oli see 592,5 miljonit eurot.

Ettevõtte müügitulust pea 80 protsenti moodustas sõiduteenuse pakkumine, 10 protsenti renditulu ning üheksa protsenti toidu kohaletoimetamine.

Bolt Drive autopargis oli aasta lõpus üle 1500 sõiduki. Elektritõukerattaid ja -jalgrattaid on ettevõttel üle 200 000.

Töötajate arv ettevõttes kasvas aastaga enam kui 1100 inimese võrra ning mullu töötas ettevõttes 4126 inimest. Töötasusid maksis ettevõte mullu 149,8 miljoni euro ulatuses.

Bolt Technology kontserni kuulub 59 ettevõtet, peamiselt kuuluvad nende hulka ettevõtte teiste riikide tütarettevõtted.  

Ettevõttes omab suurimat osalust asutaja Markus Villig, kelle ettevõttele Mordor Management OÜ kuulub Boltist pea 17 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: