Venemaa nimetas endise Putini nõuniku välisagendiks

Andrei Illarionov
Andrei Illarionov Autor/allikas: SCANPIX /REUTERS

Venemaa justiitsministeerium lisas president Vladimir Putini endise majandusnõuniku Andrei Illarionovi koos veel kuue võimude suhtes kriitikat väljendanud avaliku elu tegelasega välisagentide registrisse.

Vene justiitsministeerium teatas reede õhtul avaldatud otsuses, et Illarionov "levitas valeinfot" Venemaa võimude ja nende otsuste kohta.

Vene võimud võtavad välisagendiks tunnistatud inimesed ja organisatsioonid põhjaliku jälgimise alla ja neilt nõutakse üksikasjalikku teavet oma sissetulekuallikate, kulude ja mitmesuguste tegevuste kohta.

Kremlist teenistusest juba 2005. aastal lahkunud ja USA-sse kolinud Illarionov suhtub kriitiliselt Venemaa sissetungi Ukrainasse ning on nimetanud Venemaa viimaste aastate poliitikat "katastroofiks". Illarionov pole ise enda välisagendiks nimetamist seni kommenteerinud.

Illarionovi kõrval tunnistasid Vene võimud välisagendiks ka politoloog Andrei Piontovski, kirjanikud Linor Goraliku ja Tatjana Sotnikova, inimõiguslase Sergei Krivenko, ühiskonnategelased Vladimi Dovdanovi, Sardõlan Kondakovi. Kõiki neid, välja arvatud Illarionov, süüdistatakse Venemaa Ukraina-agressiooni kritiseerimises.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: