Kliimaministeerium sai neli uut asekantslerit
1. septembrist alustab tööd uue struktuuriga kliimaministeerium, mille juhtkonda kinnitati neli uut asekantslerit. Üks uue asekantsleri koht on veel täitmata. Kokku on asekantslereid seitse.
Elurikkuse ja keskkonnakaitse asekantslerina alustab Antti Tooming, elukeskkonna ja ringmajanduse asekantslerina Ivo Jaanisoo, merenduse ja veekeskkonna asekantslerina Kaupo Läänerand ning rohereformi asekantslerina Kristi Klaas.
Energeetika ja maavarade asekantslerina jätkab tööd Timo Tatar ning transpordi ja liikuvuse teemadel jätkab liikuvuse asekantslerina Sander Salmu. Strateegia ja innovatsiooni asekantsleri ametikoht on veel täitmisel.
Rohereformi asekantsler Kristi Klaas vastutab rohereformi eesmärkide elluviimisel koordineerimise ning era- ja avaliku sektori partnerluse arendamise eest. Lähiaastate olulisemad väljakutsed on kliimaseaduse väljatöötamise koordineerimine ja selle rakendamiseks vajalike võimekuste loomine, rohereformi tegevuskava elluviimine, avaliku sektori organisatsioonide süsiniku jalajälje kaardistamise ja vähendamise põhimõtete väljatöötamine, Eesti seisukohtade kujundamine ja esindamine Euroopa Liidu 2040. aasta kliimaeesmärkide kokkuleppimisel, teatas ministeerium.
Seni töötas Klaas töötanud riigikantseleis rohepoliitika koordinaatorina ning on olnud Keskkonnaministeeriumis kliima ja strateegilise planeerimise asekantsler.
Elurikkuse ja keskkonnakaitse asekantsleri Antti Toomingu vastutusvaldkonnad on looduskaitse ja elurikkuse edendamine, metsanduse ja jahinduse poliitika kujundamine, loodusvarade kasutamise, kaitse, taastootmise ja arvestamise korraldamine. Lisaks on tema ülesanne keskkonnamõju hindamise, keskkonnajärelevalve ja keskkonnaloastamise koordineerimine, aga ka keskkonnatasude ja keskkonnavastutuse poliitika, tööstusheitmete ja kemikaalipoliitika, kiirgus- ja tuumaohutuse alase poliitika kujundamine ning keskkonnaseire korraldamine.
Toomingu lähiaastate olulisemad väljakutsed on läbipaistvuse ja selguse loomine metsandusandmetes (sh digiteerimine) ja valitsuse metsanduspoliitika muutuste elluviimine, EL elurikkuse strateegia elluviimine ja EL looduse taastamise määruse rakendamine, tuumaenergia kasutuselevõtu raporti koostamise lõpuleviimine, märkis ministeerium.
Tooming on seni töötanud kliimaministeeriumi ning varem keskkonnaministeeriumi keskkonnakasutuse asekantslerina.
Elukeskkonna ja ringmajanduse asekantsler Ivo Jaanisoo vastutab kvaliteedi arendamise eest ehitatud keskkonna ja ehitusvaldkonnas ning elukeskkonna ja ringmajanduse valdkonna poliitika kujundamise ja elluviimise eest. Lähiaastate olulisemad väljakutsed on ehitusvaldkonna digiarendusprojektide lõpuleviimine, jäätmereformi ettevalmistamine ja elluviimine, suuremahulise hoonete renoveerimise põhimõtete paikapanek ja elluviimine, maa- ja ruumiameti loomise ettevalmistamine oma vastutusvaldkondades, teatas ministeerium.
Jaanisoo on seni töötanud kliimaministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehituse asekantslerina.
Merenduse ja veekeskkonna asekantsler Kaupo Läänerand vastutab veeressursside- ja merekeskkonna kaitse ja kasutuse ning meremajanduse rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamise eest. Lisaks on tema ülesanne arendada meremajanduse sektoreid ja riigile kuuluvat veesõidukiparki (väljaarvatud kaitseväe ja kaitseliidu veesõidukite registris olevad veesõidukid). Lähiaastate olulisemad väljakutsed on loodud riigilaevastiku käivitamine, vee-ettevõtete reformi läbiviimine ning merendusvaldkonna tervikliku arendamise poliitika kujundamine ja elluviimine.
Seni täitis Läänerand kliimaministeeriumi ning varem majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi meremajanduse asekantsleri ametikohustusi.
Toimetaja: Marko Tooming