Juuli tõi Eesti hotellid külastajaid täis

Olümpia hotell
Olümpia hotell Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Juulis peatus Eesti majutusettevõtetes üle 481 000 turisti, mis on ühe protsendi võrra rohkem kui aasta varem ning 43 protsenti rohkem kui juunis. Kriisieelset 2019. aasta juulikuu taset välisturistide arv veel ei saavutanud, jäädes sellest rohkem kui neljandiku võrra väiksemaks.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Helga Laurmaa sõnul peatus juulis Eesti majutusettevõtetes 242 000 välisturisti.

"Kriisieelset 2019. aasta juulikuu taset välisturistide arv veel ei saavutanud, jäädes sellest rohkem kui neljandiku võrra väiksemaks, kuid 2022. aasta juuliga võrreldes oli välisturiste 6 protsenti rohkem," lisas Laurmaa.

Siseturistide arv jäi mullusele alla neli protsenti.Samas oli siseturiste 24 protsenti rohkem kui 2019. aasta juulis.

Jätkuvalt peatub Eesti majutusettevõtetes kõige rohkem Soomest saabunud turiste, kes moodustasid  52 protsenti välisturistidest. Järgnevad Läti, Saksamaa, Leedu, Rootsi, Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia, Poola ja Aasia riigid.

Võrreldes eelmise juuliga peatus majutusettevõtetes rohkem nii Euroopast kui kaugemalt pärit turiste. Soome turiste oli kuus protsenti, Läti turiste kaks protsenti ja Leedu turiste 13 protsenti rohkem. Rohkem turiste kui aasta varem saabus ka Rootsist, Ameerika Ühendriikidest, Suurbritanniast ja Poolast.

Aasia riikidest saabus poole rohkem turiste kui aasta varem samas kuus, aga nende arv jääb veel üle kahe korra alla pandeemiaeelsele tasemele. Saksamaa turiste oli majutusettevõtetes neli protsenti vähem kui aasta varem samal kuul.

83 protsenti välisturistidest märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 12 protsenti töö. 67 protsenti välisturistidest peatus Harjumaa majutusettevõtetes, järgnesid Pärnumaa (13 protsenti), Tartumaa (6 protsenti), Saaremaa (viis protsenti).

Juulis peatus majutusettevõtetes üle 239 000 siseturisti. Neist 77 protsenti oli puhkuse- ja 13 protsenti tööreisil.Kõige rohkem ehk üle neljandiku siseturistidest peatus Harjumaal, 16 protsenti Pärnumaal, 10 protsenti Ida-Virumaal ja üheksa protsenti Saaremaal.

Juulis pakkusid külastajatele teenust 1243 majutuskohta (22 võrra rohkem kui juunis). Majutuskohtades oli 24 000 tuba ja üle 57 000 voodikoha, täidetud oli 60 protsenti tubadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 47 eurot inimese kohta, mis oli 2022. aasta juulikuu hinnast nelja euro võrra kallim ning 2019. aasta juulist 11 euro võrra kallim. Ööpäev majutusettevõttes kallines aastaga keskmiselt üheksa protsenti.

Pärnumaa majutusettevõttesmaksis üks ööpäev inimese kohta keskmiselt 56 eurot, Harjumaal ja Saaremaal 52 eurot, Tartumaal 46 eurot, Läänemaal 43 eurot ja Ida-Virumaal 38 eurot. Ööpäeva keskmine maksumus kallines enamikus maakondades.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: