Saksa SPD Hannoveri osakond korraldab Schröderi auks peo

Vladimir Putin ja Gerhard Schröder
Vladimir Putin ja Gerhard Schröder Autor/allikas: SCANPIX/imago images/bonn-sequenz

Veebiväljaanne Politico kirjutab, et sel aastal täitub 60 aastat Gerhard Schröderi liitumisest Saksa Sotsiaaldemokraatliku Parteiga (SPD) ja erakonna Hannoveri osakond korraldab seetõttu ekskantsleri auks peo. Schröderit on pikalt kritiseeritud venesõbraliku poliitika pärast.

Pidu toimub 27. oktoobril, siis möödub 25 aastat Schröderi saamisest Saksa kantsleriks.  SPD Hannoveri osakonna tippjuht Christoph Matterne ütles, et kuupäev valiti välja pärast SPD ja Schröderi vahelist kõnet. 

Peole saavad minna ainult kutsutud külalised. 50 kohalolija hulgas on Schröderi sõbrad ja lähedased võitluskaaslased, vahendas Politico.

Schröder oli Saksamaa kantsler aastatel 1998–2005 ja pidas parteijuhi ametit aastatel 1999–2004. Pärast seda on ta töötanud Venemaa energiaettevõtetes ja teda peetakse Venemaa juhi Vladimir Putini isiklikuks sõbraks. 

Schröder üritas jätkata Putiniga suhtlemist ka pärast seda, kui Venemaa alustas 2022. aasta veebruaris sõjalist tegevust Ukrainas. See tekitas palju poleemikat ka SPD ridades. Teda üritati ka parteist välja visata, kuid kõik sellised katsed kukkusid lõpuks läbi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: