Soome Gasgrid: Balticconnectori saab uuesti kasutusele võtta 2024 aprillis

Balticconnector.
Balticconnector. Autor/allikas: ERR

Kahjustada saanud Balticconnectori remont kestab vähemalt viis kuud ja uuesti saab Eesti ja Soome vahelise gaasitoru kasutusele võtta kõige varem järgmise aasta aprilli alguses, teatas Soome gaasivõrgu operaator Gasgrid.

Gasgridi teatel kestavad Balticconnectori parandustööd ekspertide esialgsel hinnangul vähemalt viis kuud. Kasutusele saaks gaasitoru uuesti võtta kõige varem järgmise aasta aprilli alguses.

Gasgridi teatel jätkatakse sel nädalal kahjustuse hindamist ning koos Eleringiga hinnatakse nädalaga kogu 77-kilomeetrise toru olukorda. Seejärel saab hakata koostama täpset plaani, millal ja milliseid töid tehakse.

Viie kuu sisse mahuvad remonditööde planeerimine, remonditöödeks vajaliku veealuse aparatuuri hankimine ja remont ise.

Soome piirivalve leidis esmaspäeval gaasitoru Balticconnectori lekkekoha, mis asub Soome majandusvetes, ning uurimist juhtiva Soome keskkriminaalpolitsei hinnangul on tegu tahtliku lõhkumisega. Keskkriminaalpolitsei annab uurimisest ülevaate kolmapäeval kell 17 algaval pressikonverentsil.

Et tegu on mehaanilise ehk inimese poolt tekitatud kahjuga, ütlesid teisipäeval pressikonverentsil ka Eesti välisminister Margus Tsahkna ja kaitseminister Hanno Pevkur.

Gasgrid ja Elering sulgesid Balticconnectori pühapäeva varahommikul, kui pühapäeva esimestel tundidel langes rõhk torus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: