Soome: Balticconnectori vigastuse põhjus oli mehaaniline, mitte plahvatus

Soome keskkriminaalpolitsei teatel paistab esialgu, et Soomet ja Eestit ühendav gaasitoru sai kannatada mehaanilise kahjustuse tõttu ning tõenäoliselt ei olnud tegemist plahvatusega.

Keskkriminaalpolitsei juhi Robin Lardoti sõnul ei saa öelda, kas juhtumid Soome ja Eesti majandusvööndis on omavahel seotud.

Soome piirivalve mereturvalisuse juht Mikko Simola ütles kolmapäeval peetud pressikonverentsil, et lekkekoha leidmisel oli selge, et gaasitoru kahjustused tulenevad välisest vigastusest.

Gaasijuhtme purunemise ajal viibis selle asukoha lähedal Vene alus SVG Flot. Helsingin Sanomat võttis ühendust ettevõtte esindajaga, kelle sõnul oli laev halva ilma möödumist oodates varjulises kohas ankurdatud.

Soome keskkriminaalpolitsei teatel uurivad nad, milline mereliiklus sündmuspaigas täpselt aset leidis, praegu on teada viiest piirkonnas sel ajal liikunud alusest.

Norra seismoloogiline keskus Norsar tuvastas ööl vastu pühapäeva kell 1.20 Balticconnectori juures võimaliku plahvatuse, mille võis Norsari teatel põhjustada ka ankru löök vastu gaasitoru.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: