Euroopa Liidu inflatsioon aeglustus oktoobris 3,6 protsendile

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Oktoobris aeglustus Eurostati täpsustatud andmetel aastainflatsioon Euroopa Liidus (EL) septembrikuu 4,9 protsendilt 3,6 protsendile, euroalal aga 4,3 protsendilt 2,9 protsendile ning kiireim inflatsioon oli endiselt Ungaris – 9,6 protsenti.

Eestis kiirenes aastane inflatsioon samal ajal aga 3,9 protsendilt 5 protsendini. Aasta varem oli inflatsioonimäär Eestis lausa 22,5 protsenti, Ungaris aga 21,9 protsenti. EL-is oli inflatsioon mullu oktoobris 11,5 protsenti ja euroalal 10,6 protsenti, teatas Eurostat. 

Nendest Euroopa Liidu liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon oktoobris 1,8 protsendiga aeglaseim Itaalias ja 2,1 protsendiga Luksemburgis. Kolmes liikmesriigis hinnad aga hoopis langesid – Belgias 1,7 protsenti, Hollandis 1 protsendi ja Taanis 0,4 protsendi võrra. Kiireim inflatsioon lisaks Ungarile oli veel 9,5 protsendiga Tšehhis ja 8,3 protsendiga Rumeenias.

Võrreldes septembriga aeglustus aastane inflatsioon 22 liikmesriigis ning kiirenes viies.

Inflatsiooni kiirenemisesse euroalal panustasid eelmisel kuul enim, 1,97 protsendipunktiga, teenused. Järgnesid 1,48 punktiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad ning 0,9 punktiga tööstuskaubad. Energiahindade mõju oli aga negatiivne, -1,45 protsendipunkti.

Lätis aeglustus oktoobris inflatsioon 2,3 protsendile, Leedus 3,1 protsendile ja Soomes 2,4 protsendile, Rootsis aga kerkis 4 protsendini.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: