Reitingud: mehed ja naised kalduvad erinevate erakondade poole
Kantar Emori värsketest erakondade toetusnumbritest selgub, et Isamaa, EKRE ja Parempoolsed kõnetavad rohkem meesvalijaid, samal ajal Sotsialademokraatlik Erakond, Reformierakond ja Keskerakond naissoost valijaid.
Erakondade reitingutabeli liidri Isamaa toetus meessoost valijate seas on 29 protsenti, naisvalijate seas 20 protsenti.
EKRE toetus meeste seas on 16 protsenti, naiste seas 11 protsenti.
Ka parlamendivälised Parempoolsed toetuvad rohkem meestele – nende reiting on meeste seas 10 protsenti, naiste seas aga vaid neli protsenti.
Kolme parlamendipartei toetajaskonnas domineerivad seevastu naisvalijad.
SDE totus naissoost valijate seas on 18 protsenti, meeste seas aga vaid üheksa protsenti.
Reformierakonda toetab 21 protsenti naisvalijatest ehk nad on napilt populaarseim partei selles valijarühmas. Meeste seas on Reformierakonna reiting 14 protsenti, millega nad jäävad alla ka EKRE-le.
Ka Keskerakonna toetus on kõrgem naiste seas – tsentriparteid valiks 17 protsenti naistest ja 12 protsenti meestest.
Eesti 200 reiting on ainsa parteina meeste ja naiste seas võrdne, täpsemalt võrdselt madal neli protsenti mõlemas valijarühmas.
Kantar Emori uuringueksperdi Aivar Voogi sõnul on naisvalijad valimistel aktiivsemad ning neid on ka rahvastikus rohkem kui mehi.
Kantar Emor küsitles veebi- ja telefoni teel 14.–21. novembrini 1516 valimisealist kodanikku üle Eesti. Antud valimi suuruse juures on maksimaalne võimalik viga ± 2,2 protsenti. Lähemalt saab toetustest eri vastajarühmade seas lugeda ERR-i reitingute alamlehelt.